Sobota 30.09.2023

Sobota 30.09.2023

Sobota 30.09.2023

reklama

Aliyyah Koloc se připravuje na Dakar: Připojila se k ambasadorskému programu AVL Racing

Šestnáctiletá závodnice se připravuje na start v Rallye Dakar v roce 2023. AVL RACING našlo svého čtvrtého ambasadora v oblasti motorsportu, stává se jím Aliyyah Koloc z BUGGYRA Academy. Šestnáctiletá závodnice se přidá k programu mladých jezdců AVL RACING po boku Finna Gehrsitze a společně doplní stávající tým ambasadorů Tatianu Calderon a Ferdinanda Habsburga. Tato čtveřice bude reprezentovat tuto společnost ve světě motorsportu. Diverzita je nejvyšší prioritou pro AVL RACING, a proto se v týmu nachází stejný počet mužských i ženských zástupců.

Koloc, která má seychelské i české občanství, se narodila v Dubaji v roce 2004. V současné době se mladá talentovaná závodnice v rámci BUGGYRA Academy chystá na svůj první start na slavném Rallye Dakar, a to v roce 2023. Koloc už má za sebou řadu zkušeností – v 16 letech se stala nejmladším vítězem ve francouzském šampionátu závodu tahačů. Ve stejném roce také vytvořila nový světový rychlostní rekord s pětitunovým závodním tahačem s výkonem 1,900 koňských sil. Na trati dlouhé 500 metrů dosáhla rychlosti 284,13 kilometrů za hodinu.

Koloc, která se zasazuje o rovnoprávnost, hned při své debutové sezóně v Mistrovství Evropy v závodech tahačů skončila v nejlepší desítce. Nejlepším výkonem pak bylo pole position na domácí trati v Mostě v České republice. Koloc navíc v roce 2020 také začala sbírat důležité zkušenosti za volantem vozu Mercedes-AMG GT3 v barvách Buggyra Zero Mileage GT týmu. V roce 2021 se Koloc chystá opět soutěžit v Mistrovství Evropy v závodech tahačů a zúčastní se také vybraných podniků s vozy GT3 i GT4. Jejím dalším velkým cílem je start na Rallye Dakar v roce 2023 a právě AVL RACING ji v této výzvě hodlá podporovat.

„Z této spolupráce jsem velmi nadšená. Závodění mám v krvi a cítím, že mé pokroky jsou vidět s každým ujetým kolem. Mám radost za všechnu podporu a důvěru.“

Aliyyah Koloc dostane možnost využít unikátní AVL RACING simulátor v rakouském Grazu, kde se bude moci v rámci programu mladých jezdců připravovat na další závody. Kompletní čtveřice ambasadorů – Tatiana Calderon, Aliyyah Koloc, Ferdinand Habsburg a Finn Gehrsitz – budou v roce 2021 reprezentovat značku AVL RACING po celém světě. Od Super Formula v Japonsku, přes 24h Le Mans až po závody tahačů, tato čtveřice se chystá závodit v celé řadě různých soutěží.

O SPOLEČNOSTI AVL:

AVL RACING je celosvětový komplexní expert koncernu AVL na oblast motorsportu, kde se angažuje napříč všemi technickými odvětvími po více než 20 let. V současnosti AVL RACING spolupracuje se zákazníky ve více než 15 závodních sériích po celém světě, a to v oblasti inženýrství, testování, simulace a výroby. Jsme klíčovým dodavatelem stájí Formule 1, NASACR i MotoGP a dodáváme špičkovou technologii a služby celému světu motorsportu. Věříme, že svět motorsportu je platforma pro inovace a přenášíme naše know-how do vývoje silničních automobilů a přispíváme tak k budoucí generaci mobility.

O ZNAČCE BUGGYRA:

Značka s více než 50letou historií se řadí k předním světovým závodním stájím a také vyvíjí vlastní technologie ve svých technologických centrech v Dubaji (Spojené arabské Emiráty), v České republice a ve Španělsku. Za dobu své existence dosáhl tým celé řady vítězství napříč různým spektrem závodů a pomohl celé řadě výborných závodníků. Od roku 2019 má tým také svou vlastní akademii, která se stará o výchovu mladých talentovaných závodníků.

O ALIYYAH KOLOC:

Šestnáctiletá držitelka světového rekordu vstupuje do programu mladých jezdců AVL RACING

Aliyyah Koloc zaujala jako všestranný talent napříč závodními kategoriemi. Aliyyah se narodila v Dubaji v roce 2004 a nyní už drží titul nejmladší vítězky v historii v závodech tahačů. Navíc také drží rychlostní světový rekord v jízdě s tahačem. V roce 2020 absolvovala s týmem Buggyra Zero Mileage GT svůj první závod s vozem Mercedes-AMG GT3. V roce 2021 bude tento všestranný talent závodit v Mistrovství Evropy v závodech tahačů a v řadě podniků s vozy GT. Jejím snem je start na legendárním Rallye Dakar, a to už v roce 2023.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

IndyCary v Torontu: Lundgaard triumfuje k radosti Bobbyho Rahala

V jihokanadské 3milionové metropoli Toronto absolvoval šampionát IndyCar nedaleko hranic ke státu New York svůj jediný závod mimo USA. Na pouze 1,786 mil dlouhý městský okruh, který značil přesně polovinu sezony, přicestoval Španěl Alex Palou z týmu Chipa Ganassiho s

reklama