Sobota 13.07.2024

Sobota 13.07.2024

Sobota 13.07.2024

reklama

Michek získal Zlatá řídítka: Dakar se mu opět fantasticky povedl

Zlatá řídítka pro nejlepšího motocyklového jezdce říkal poprvé v kariéře Martin Michek. Není se čemu divit, jeho představení na Rallye Dakar bylo (stejně jako rok předtím) naprosto famózní. Desátým místem vyrovnal historické pořadí, které ho kdy český nebo československý motocyklista dosáhl.

Ještě pár měsíců před startem slavné rallye to vypadalo, že Martin Michek bude mít jiné starosti. V nemocnici bojoval o život, když mu selhaly játra. Jen málokdo vyvázne bez trvalých následků, Martina Michka jako by měl osud rád. Dokázal mu to pak znovu v Saúdské Arábii, kde si jezdec Buggyra Academy dojel pro fantastické desáté místo. „Moc děkuji fanouškům za to, jak mě celou dobu podporovali. Jsem jim vděčný, bez nich bych tu nebyl,“ usmíval se po závěrečné etapě viditelně dojatý jezdec.

Na podporu svých věrných fanoušků se mohl Michek spolehnout i v prestižním hlasování v anketě Zlatá řídítka. I díky nim tak prakticky o jeden hlas porazil druhého Karla Haniku. „Cením si toho, že mě podporují fanoušci i novináři. Je skvělé držet takovou trofej,“ tvrdil Michek, kterého na Dakaru podpořily značky Sencor, Xiaomi, Tesla a také stanice SPORT 5. A to je také podstatné, protože bez silných partnerů v zádech by jen těžko mohl rozvíjet svůj obrovský talent.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

reklama