Středa 24.07.2024

Středa 24.07.2024

Středa 24.07.2024

reklama

Skvělý Podmol v maratonské etapě dojel v top 30! Dělal jsem, že hraji na piano, říká

Elitní světový freestyle motokrosař si na Dakarské rallye připsal svůj nejlepší výsledek. V nedělní maratonské etapě dojel Libor Podmol na 29. místě, na nejrychlejší jezdce ztratil 46 minut. A to hlavní – pomalu mu přestávají bolet jeho namožené šlachy na rukou. „Vzbudil jsem se a nebyly už skoro vůbec nateklé. S první top třicítkou jsem velmi spokojený,“ prohlásil šéf týmu Podmol Dakar Team, který je v celkovém pořadí je 42. příčce. V noci z neděle na pondělí přespával Podmol společně s dalšími jezdci v jedné větší hale.

V sobotu si nováček Dakaru nedokázal představit, že by odstartoval do etapy. Celý volný den musel léčit namožené šlachy na rukách. Magnetická terapie a masáže zabraly! Libor Podmol nedělní etapu zvládl bravurně. „Pravá ruka mě trochu brní, levačka vypadá dobře. Když jsem mohl, tak jsem se jim snažil ulevit.Když to šlo, při jízdě jsem pouštěl řídítko nebo jsem ulevoval prstům tím, že jsem hrál jako na piano a hýbal s nimi,“ popisoval Podmol taktiku na unavené ruce.

Umístění mezi nejlepšími třiceti jezdci šampiona FMX velmi potěšilo. Ani v neděli nebyly podmínky na trati jednoduché. „Na startu pršelo a vytvořil se těžký písek, pak zase vysvitlo slunce. Občas se objevil nepříjemný kámen. Dojel jsem takovou čtyřčlennou skupinu, ve které byli matadoři, například David Knight. V jeden moment jsem je předjel, ale pak mě stejně dojeli před cílem,“ dodal Podmol, který se v neděli neviděl se svým týmem a zkušeným mechanikem Petrem Veseckým.

V maratonském bivaku byla komorní atmosféra

V rámci maratonské etapy se musel o motorku Husqvarna postarat sám. „Utáhl jsem šroubky a zkontroloval ji, zalepil proti dešti. Pak jsem odešel do tělocvičny, ve které spíme všichni závodníci. Tedy až na tovární jezdce, kteří odešli do svých karavanů, což je celkem divné. Asi se bojí, že bychom po nich chtěli podpisy,“ dodal s úsměvem Podmol, o kterém šel v bivaku ve volném dni televizní medailonek. „Takže všichni viděli moji tlamu, jak jsem si zlomil obě mé nožky. Ale myslím, že je to jedno. Každý tady má svůj příběh. Tady jsme všichni Dakaristi.“ V hale, kde účastníci po dojetí přespávali, se žádná party rozhodně nekonala. „Je tu taková komorní atmosféra, mluví se potichu, jezdci tu poléhávají po zemi. Většina odpočívá nebo jdou spát hned, co přijeli. Jsme v takové hale a na zemi rozházené matrace a deky,“ popisoval Podmol. „Já se pořád mažu mastmi, mám s sebou také masážní pistoli. Budu se dávat do kupy, ať jsem ready i zítra.“ To nejlepší z Dakaru můžete sledovat na stanici SPORT 5.

Foto: MCHphoto.cz

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

reklama