Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Kalendář ADAC-GT-Masters: Roku 2021 bez Mostu, ale jako oficiální mistrovství Německa

Vlivný německý autoklub ADAC byl již od dob svého vzniku velkým podporovatelem sportu. Instalace šampionátu ADAC-GT-Masters byla zatím jedním z nejpovedenějších tahů sportovního oddělení klubu pod vedením bývalého závodníka Hermanna Tomczyka. Na hrozící nebezpečí konkurence ze strany „nove GT-DTM“ reagoval ADAC výborně a od příští sezony si zajistil statut oficiálního mistrovství Německa.

Ohledně kalendáře zůstal pořadatel konzervativní. Tradičně se začne ve východoněmeckém Oscherslebenu, dvakrát se pojede za hranicemi NSR (Most je z kola ven, zatímco GT-Masters zavítá do Rakouska a Nizozemí), než sezona skončí pro české fandy nadmíru atraktivním podnikem na Sachsenringu a finále v Hockenheimu.  

16. květen – Oschersleben
13. červen – Spielberg
11. červenec – Zandvoort
8. srpen – Nürburgring
12. září – Lausitzring
3. říjen – Sachsenring
24. říjen – Hockenheim

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama