Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

reklama

Kalendář ADAC-GT-Masters: Roku 2021 bez Mostu, ale jako oficiální mistrovství Německa

Vlivný německý autoklub ADAC byl již od dob svého vzniku velkým podporovatelem sportu. Instalace šampionátu ADAC-GT-Masters byla zatím jedním z nejpovedenějších tahů sportovního oddělení klubu pod vedením bývalého závodníka Hermanna Tomczyka. Na hrozící nebezpečí konkurence ze strany „nove GT-DTM“ reagoval ADAC výborně a od příští sezony si zajistil statut oficiálního mistrovství Německa.

Ohledně kalendáře zůstal pořadatel konzervativní. Tradičně se začne ve východoněmeckém Oscherslebenu, dvakrát se pojede za hranicemi NSR (Most je z kola ven, zatímco GT-Masters zavítá do Rakouska a Nizozemí), než sezona skončí pro české fandy nadmíru atraktivním podnikem na Sachsenringu a finále v Hockenheimu.  

16. květen – Oschersleben
13. červen – Spielberg
11. červenec – Zandvoort
8. srpen – Nürburgring
12. září – Lausitzring
3. říjen – Sachsenring
24. říjen – Hockenheim

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

ADAC-GT-Masters: Mezi dunami Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

Po německém Oscherslebenu a rakouském Spielbergu absolvovalo ADAC-GT-Masters svůj třetí podnik sezony 2022 v nizozemském Zandvoortu. Z přímořského autodromu uprostřed písečných dun si vezly zlaté poháry dvakrát vozy Lamborghini připravené švýcarským týmem Emila Freye. Sobota: První triumf pro Wisshofera s Lappalainenem ADAC-GT-Masters

ADAC-GT4 v Rakousku: „Quick Gabi“ a i RTR měli na víc

Účast česky mluvících jezdců v ADAC-GT4 se hezky rozrostla: vedle Gábiny Jílkové se letos přihlásil tým RTR se dvěma českými jezdci, Josefem Knoppen a Matějem Pavlíčkem. Oba rakouské závody si relativně dobře rozjeli, nakonec ale opouštěli Spielberg s prázdnýma rukama.

reklama