Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Pietro Fittipladi se chystá na start závodu F1. Dědeček Emerson je právem hrdý

První zpráva, která úzce souvisí s tím, že Pietro Fittipaldi pojede závod F1 v Bahrajnu zní – Romain Grosjean je v pořádku a po hrůzostrašné nehodě už je v domácím ošetřování. V kokpitu týmu Haas ho nahradí právě vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho. Bude to pouze na tento závod?

Kdo viděl nehodu Romaina Grosjeana, ještě teď nechápavě kroutí hlavou a říká si, jak to mohl přežít. Naštěstí u něj stály všechny dobré víly a otec tří dětí a vášnivý kuchař, který moc rád jezdí do Prahy, je téměř v pořádku. Kromě pár popálenin na rukou a na na nohách mu nic není. Přesto šéf týmu Haas Günther Steiner už na začátku týdne potvrdil, že nadcházející závod v Bahrajnu vynechá přesto, že sám Romain by moc rád jel. V kokpitu ho nahradí Pietro Fittipaldi, který dosud plnil roli testovacího a zkušebního jezdce týmu. „Zaslouží si to. Věříme, že je to dobrá volba,“ uvažoval Steiner.

Je jasné, že jeho dědeček Emerson, který dokázal ve formuli 1 vyhrát dva mistrovské tituly, je na svého vnuka pořádně hrdý. „Těším se na závod. Pietro má velký talent a doufám, že se to ukáže i na trati,“ věří brazilská legenda. Pietro však není ani pro českého fanouška nijak neznámý. Vždyť v roce 2017 v barvách Lotusu českého týmu Charouz Racing System vyhrál šampionát Formula V8 3.5. Paradoxně se radoval právě v Bahrajnu a perličkou jistě je, že přesně 45 let poté, co s Lotusem slavil i jeho dědeček. „Jsme pyšní na to, že se do formule 1 dostal další jezdec, kterého jsme vychovali,“ usmíval se majitel Charouz Racing System Antonín Charouz. Jak se Pietro těší na závody, jak vzpomíná na zmíněný titul s Lotusem a spoustu dalších věcí se dozvíte v tomto videu.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama