Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Hvězda Josefa Knoppa začíná zářit: Kde se objeví v nadcházející sezóně?

Patří mezi největší talenty českého motoristického sportu. Josef Knopp by sice klidně mohl se svými spolužáky plánovat, jakou lumpárnu zase vyvedou. Místo toho však tvrdě dře a sní o kariéře závodního jezdce, který to jednoho dne dotáhne až do F1. Možná se to může zdát jako sci-fi, tenhle borec na to ale opravdu má.

Je celá řada závodníků, kteří jsou dobří. Mají talent, poráží své často i starší soupeře. Jenomže jim chybí vůle a schopnost učit se ze svých vlastních chyb. Josef Knopp toto vše od motoristických sudiček dostal do vínku měrou vrchovatou a ještě mu u kolíbky něco přihodily – pokoru a sebereflexi. Když toto vše sečtete dohromady a podtrhnete, dostanete doslova dokonalou kombinaci k tomu, aby se jezdec dostal až na vrchol. „Formule 1 je samozřejmě top. Ale tak daleko se vůbec neodvažuji myslet. Teď se soustředím jen na sebe, abych se stále zlepšoval a obstál ve zkouškách, které mě čekají,“ usmívá se skromně Knopp.

Teprve v letošní sezóně se připojil k seriálu německé Formule 4 a už dokáže sbírat body. Zřejmě i proto už dostal od českého týmu Charouz Racing System nabídku testovat v rámci posezónních testů F3 v Barceloně. Dokázal se poměrně slušně prosadit, jeden den za sebou dokonce nechal například i Davida Schumachera a další piloty, kteří mají se šampionátem F3 řadu zkušeností. „Předvedl se ve velmi dobrém světle. Jsme spokojeni,“ konstatoval majitel týmu Antonín Charouz. 

Objeví se snad Knopp ve Formuli 3 už v roce 2021 a půjde tak ve stopách dalšího talentovaného Čecha Romana Staňka? Nebo z toho bude například evropská Formula Regional? To je zatím ve hvězdách. Jisté však je, že pokud Knopp zůstane na cestě, po které momentálně kráčí, může ho zcela reálně čekat velká budoucnost. 

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama