Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

Hvězda Josefa Knoppa začíná zářit: Kde se objeví v nadcházející sezóně?

Patří mezi největší talenty českého motoristického sportu. Josef Knopp by sice klidně mohl se svými spolužáky plánovat, jakou lumpárnu zase vyvedou. Místo toho však tvrdě dře a sní o kariéře závodního jezdce, který to jednoho dne dotáhne až do F1. Možná se to může zdát jako sci-fi, tenhle borec na to ale opravdu má.

Je celá řada závodníků, kteří jsou dobří. Mají talent, poráží své často i starší soupeře. Jenomže jim chybí vůle a schopnost učit se ze svých vlastních chyb. Josef Knopp toto vše od motoristických sudiček dostal do vínku měrou vrchovatou a ještě mu u kolíbky něco přihodily – pokoru a sebereflexi. Když toto vše sečtete dohromady a podtrhnete, dostanete doslova dokonalou kombinaci k tomu, aby se jezdec dostal až na vrchol. „Formule 1 je samozřejmě top. Ale tak daleko se vůbec neodvažuji myslet. Teď se soustředím jen na sebe, abych se stále zlepšoval a obstál ve zkouškách, které mě čekají,“ usmívá se skromně Knopp.

Teprve v letošní sezóně se připojil k seriálu německé Formule 4 a už dokáže sbírat body. Zřejmě i proto už dostal od českého týmu Charouz Racing System nabídku testovat v rámci posezónních testů F3 v Barceloně. Dokázal se poměrně slušně prosadit, jeden den za sebou dokonce nechal například i Davida Schumachera a další piloty, kteří mají se šampionátem F3 řadu zkušeností. „Předvedl se ve velmi dobrém světle. Jsme spokojeni,“ konstatoval majitel týmu Antonín Charouz. 

Objeví se snad Knopp ve Formuli 3 už v roce 2021 a půjde tak ve stopách dalšího talentovaného Čecha Romana Staňka? Nebo z toho bude například evropská Formula Regional? To je zatím ve hvězdách. Jisté však je, že pokud Knopp zůstane na cestě, po které momentálně kráčí, může ho zcela reálně čekat velká budoucnost. 

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama