Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

VC Belgie ve Spa: Jelo se za Anthoine Huberta, body pro český tým

Tragédie, při které přišel v minulé sezóně o život Anthoine Hubert, logicky hýbe letošní Velkou cenou Belgie na okruhu ve Spa. Nejen piloti F2 jedou za svého kamaráda i soupeře. V akci byli dnes i jezdci šampionátu F3 a samozřejmě u všeho byli i zástupci českého týmu Charouz Racing System.

Skvělou zprávou hned na úvod Velké ceny Belgie byl fakt, že se dorazil podívat Juan Manuel Correa. Právě on byl loni jedním z aktérů zmíněné tragické nehody. Američan bojoval o život, pak mu hrozila i amputace nohy. Teď už se zdá, že má nejhorší za sebou, i když ho samozřejmě ještě čeká spousta rehabilitací. Pokud ale vše půjde podle plánu, Juan Manuel by se chtěl příští sezónu vrátit do kokpitu monopostu. Všichni mu přejí, aby se to opravdu povedlo!

Pokud jde o samotné závody, Formule 2 přinesla českým fanouškům skvělý zážitek. Oba jezdci Charouz Racing System se od začátku prali na špici a celých 25 kol se tak bylo na co koukat. Louis Delétraz i Pedro Piquet výborně odstartovali. Švýcar kroužil na čtvrté pozici, jeho týmový parťák jezdil sedmý. Stejné příčky si jezdci udrželi i po povinné zastávce v boxech a přezutí na měkčí sadu pneumatik.

Brazilec bojoval velmi srdnatě. Ty tam jsou časy, kdy jsme ho neviděli v záběrech kamer, které logicky většinou sledují špičku závodu. Poslední kola mu však bohužel příliš nevyšla. I když byl chvíli dokonce šestý, nakonec z toho bylo až dvanácté místo. Přesto je nutné podotknout, že jakmile se coby nováček naučí lépe hospodařit s pneumatikami, v pořadí může být hodně vysoko. Trošku mimo všeobecné dění závod odjel Louis Delétraz. Zkušenou jízdou se vyhnul všem kontaktům a byla z toho velmi pěkná čtvrtá příčka. V nedělním sprintu tak může zabojovat o další stupně vítězů. 

Bohužel ve formuli 3 u Charouz Racing System žádné důvody k oslavám nebyly. Nejlepší byl až devatenáctý Igor Fraga, o příčku za ním dojel nováček v týmu Michael Belov. Český talent Roman Staněk závod dokončil na čtyřiadvacátém místě a v nedělním sprintu bude mít pořádně složitou práci, aby se dostal alespoň na dohled bodované desítce. 

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama