Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Velká cena Belgie: Delétraz, Piquet i Fraga pojedou o body

Každý závodní víkend začíná kvalifikací, nejinak tomu bylo i v rámci šampionátu FIA F2 a FIA F3 v Belgii. Na okruhu ve Spa si ve formuli 2 zajistili solidní místa na start sobotního závodu oba piloti Charouz Racing System. Louis Delétraz i Pedro Piquet budou bojovat o pěknou dávku bodů. Ve formuli 3 se o to může pokusit Igor Fraga, Roman Staněk a Michael Belov moc šanci nemají.

Všichni se samozřejmě těšíme na dramatické závodění. Ovšem ve Spa se odehrála ještě jedna, troufáme si říct, mnohem důležitější věc. Za týmem Charouz Racing System totiž dorazil Juan Manuel Correa, který měl právě ve Spa minulý rok hrůzostrašnou nehodu, při které přišel o život Anthoine Hubert. Američan s ekvádorskými koleny se s ošklivých zranění pomalu zotavuje a rád by se příští rok vrátil k závodění. „Všichni mu přejeme, aby se mi tento sen splnil. Jsme moc rádi, že je v Belgii s námi, velmi s ním prožíváme každý okamžik,“ řekl majitel týmu ze Žebráku Antonín Charouz.

Vraťme se teď přeci jen k vteřinkám a setinkám, které rozhodovaly o umístění na startovním roštu hlavního sobotního závodu. Louis Delétraz se v kvalifikaci F2 držel mezi elitní pětkou, nakonec však klesl na osmé místo. I tak je to ale solidní umístění, které ho nijak nediskvalifikuje ani o boje o stupně vítězů. Pedro Piquet vyrazí z jedenácté pozice, což je také poměrně slušná vychází pozice, ze které se dá přivést slušný počet bodů.

Ve Formuli 3 už to tak slavné nebylo. Nejlepší z trojice pilotů Charouz Racing System Igor Fraga dojel osmnáctý. Což není úplně nejhorší, bodovaná desítka je na dohled. Zajet „jen“ o vteřinku lepší čas, hned by to bylo na nejlepší osmičku. Přesto bude Brazilec bodům relativně na dohled a nic není ztracené. 

To Roman Staněk bude mít na bodované příčky podstatně dál. Čtyřiadvacátá příčka rozhodně není tím, co by si český talent přál. Ještě hůř na tom je Michael Belov. Ruský závodník skončil za ochranou bariérou, po nepěkně vypadající nehodě je však naštěstí v pořádku, což je momentálně to nejpodstatnější. 

Hlavní závod F3 začíná v sobotu v 10.20 a vysílá ho stanice Sport 1. Na stejném programu můžete od 16.45 sledovat i hlavní závod formule 2.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama