Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

Velká cena Belgie: Delétraz, Piquet i Fraga pojedou o body

Každý závodní víkend začíná kvalifikací, nejinak tomu bylo i v rámci šampionátu FIA F2 a FIA F3 v Belgii. Na okruhu ve Spa si ve formuli 2 zajistili solidní místa na start sobotního závodu oba piloti Charouz Racing System. Louis Delétraz i Pedro Piquet budou bojovat o pěknou dávku bodů. Ve formuli 3 se o to může pokusit Igor Fraga, Roman Staněk a Michael Belov moc šanci nemají.

Všichni se samozřejmě těšíme na dramatické závodění. Ovšem ve Spa se odehrála ještě jedna, troufáme si říct, mnohem důležitější věc. Za týmem Charouz Racing System totiž dorazil Juan Manuel Correa, který měl právě ve Spa minulý rok hrůzostrašnou nehodu, při které přišel o život Anthoine Hubert. Američan s ekvádorskými koleny se s ošklivých zranění pomalu zotavuje a rád by se příští rok vrátil k závodění. „Všichni mu přejeme, aby se mi tento sen splnil. Jsme moc rádi, že je v Belgii s námi, velmi s ním prožíváme každý okamžik,“ řekl majitel týmu ze Žebráku Antonín Charouz.

Vraťme se teď přeci jen k vteřinkám a setinkám, které rozhodovaly o umístění na startovním roštu hlavního sobotního závodu. Louis Delétraz se v kvalifikaci F2 držel mezi elitní pětkou, nakonec však klesl na osmé místo. I tak je to ale solidní umístění, které ho nijak nediskvalifikuje ani o boje o stupně vítězů. Pedro Piquet vyrazí z jedenácté pozice, což je také poměrně slušná vychází pozice, ze které se dá přivést slušný počet bodů.

Ve Formuli 3 už to tak slavné nebylo. Nejlepší z trojice pilotů Charouz Racing System Igor Fraga dojel osmnáctý. Což není úplně nejhorší, bodovaná desítka je na dohled. Zajet „jen“ o vteřinku lepší čas, hned by to bylo na nejlepší osmičku. Přesto bude Brazilec bodům relativně na dohled a nic není ztracené. 

To Roman Staněk bude mít na bodované příčky podstatně dál. Čtyřiadvacátá příčka rozhodně není tím, co by si český talent přál. Ještě hůř na tom je Michael Belov. Ruský závodník skončil za ochranou bariérou, po nepěkně vypadající nehodě je však naštěstí v pořádku, což je momentálně to nejpodstatnější. 

Hlavní závod F3 začíná v sobotu v 10.20 a vysílá ho stanice Sport 1. Na stejném programu můžete od 16.45 sledovat i hlavní závod formule 2.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama