Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Kvalifikace F2 a F3: Staněk vyhrál volný trénink, Delétraz byl čtvrtý

V úmorném vedru na okruhu ve španělské Barceloně se jezdcům českého týmu Charouz Racing Systém po volném tréninku v kvalifikaci příliš nedařilo. Solidní pozici pro start v sobotním závodě si zajistili pouze Louis Delétraz (10.), jeho týmový kolega Pedro Piquet v rámci šampionátu F2 vyrazí až ze 17. místa. Jezdci F 3 se kvalifikace na závod F3 zrychlili, ale z hlediska umístění se kvalifikace z pohledu stáje znovu nevydařila.

Počasí, ve kterém nechcete dělat vůbec nic, problém je i dojít na koupaliště. Přesně v těchto podmínkách vyrazili do kvalifikace piloti šampionátu F2 a F3. V seriálu F2 Louis Delétraz uzavřel elitní desítku, což je slušná pozice, i když boj o stupně vítězů v hlavním závodě na okruhu Catalunya bude pořádně složitý. Každopádně je velmi pozitivní, že Švýcar se už zřejmě definitivně zabydlel v užší špičce (svědčí o tom i čtvrtý nejrychlejší čas z volného tréninku), která se po pěti podnicích šampionátu vykrystalizovala. 

Delétrazův týmový kolega Pedro Piquet také nejezdí vůbec špatně. Jako nováček se dokáže v nabité konkurenci blýsknout, tentokrát z toho však byla až sedmnáctá příčka. O vyrovnaném startovním poli svědčí i fakt, že Brazilce od vítězného Brita Ilotta dělilo pouze 1,1 sekundy. Je to zhruba stejný časový úsek, jako když mrknete okem.

Netřeba ale skládat zbraně. Dlouhá rovinka katalánského autodromu a snad i dobrá taktika Charouz Racing System mohou klidně znamenat další vydatný přírůstek na bodové konto českého týmu. Před sobotním závodem drží mezi stájemi 6. místo, jen 16 bodíků za stájí Trevora Carlina. Delétraz je mezi jezdci průběžně pátý. 

F3 se zase nepovedla
Pokud jde o kvalifikaci seriálu F3, pilotům české stáje se opět nepovedla, což je konstatování, které už se bohužel v této sezóně stalo evergreenem. Přitom volný trénink vypadal tak nadějně! Roman Staněk totiž zajel vůbec nejrychlejší čas, Igor Fraga byl čtvrtý. Na „ostro“ to ale zdaleka tak slavné nebylo. 

Český talent skončil 19., David Schumacher 26. a Fraga dokonce až 28.! V podstatě to znamená, že naděje na slušný výsledek v sobotním závodě zejména pro poslední dva jmenované prakticky neexistuje. Jen Staněk snad při velké porci štěstí na posun do elitní desítky může pomýšlet.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama