Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

F3 po testech v Bahrajnu: Na Charouz Racing System čeká dobrý rok!

Dnešní dvakrát tři hodiny honičky po Bahrajnském Sakhiru značily pro 30 účastníků šampionátu FIA F3 poslední možnost přípravy na sezonu 2020. Ta začne naostro právě v Bahrajnu 20. března. A nutno říct, že to pro Charouz Racing System vypadá na velmi dobrý rok.

Úterní dopoledne to byly červeno-modro-bílé barvy českého týmu Charouz Racing System, které zářily z příčky nejvyšší. Ostřílený Fin Niko Kari si zapsal nejrychlejší kolo a podtrhl tím skutečnost, že to budou zvláště jeho zkušenosti a talent, které by měly týmu Antonína Charouze po premiérové sezoně 2019 dopomoci k prvnímu triumfu ve formuli 3.

Chráněnec bývalého pilota Ferrari Mika Sala byl o pět setin rychlejší, než dominantní jezdec včerejška Liam Lawson (Hitech). Následovali Američam Logan Sargeant z favorizované stáje ART, před norským příslibem budoucnosti Dennisem Haugerem (Hitech) a dvojicí německé organizace HWA, Jake Hughesem a Enzem Fittipaldim. Nováčci v Charouzově stáji, Brazilec Igor Fraga a Němec David Schumacher se soustředili na „prohlubování jejich vztahu“ ke 400 koní silnému monopostu F3 a zajeli dobrý 11., respektive 15. čas. Dnešní dopoledne v Bahrajnu vyzvedlo neuvěřitelnou vyrovnanost této série – prvních 25 borců se totiž vešlo do jediné sekundy!

Do odpoledního tréninku jistě nastoupilo několik jezdců s úmyslem, dodat si špičkovým časem sebedůvěry pro nastávající ročník. Povedlo se to především Tasmánci Alexovi Peronimu. Jezdec týmu bývalého pilota Minardi-F1 Adrana Campose se dopoledne soustředil výhradně na long-runy a zajel jen poslední čas. Odpoledne moc nejezdil, pak ale vypálil na trať 1:46,173s, což bylo nejlepší kolo celého testu vůbec. Peroni tím podtrhl fakt, že se s ním letos (po „učební“ sezoně 2016) bude muset počítat. Těsně za ním se zařadili jezdci HWA, zkušený Brit Jake Hughes a mlaďoučký syn bývalé motocyklové hvězdy Mika Jack Doohan. Niko Kari před svou „všechno-nebo-nic-sezonou“ znovu potvrdil špičkové ambice 10. časem. Schumacher zajel na 13. místo, zatímco se Fraga soustředil na simulace delších úseků.

Charouz Racing System nastoupí do ročníku 2020 jistě s vyššími ambicemi, než minulý rok – o to se postarají již zkušenosti nabyté minulého roku samy o sobě. Že tým postavený kolem Antonína Charouze a Boba Vavříka letos oslaví svého prvního vítěze F3 je jistě realistickou vyhlídkou. „Jsme s testy spokojeni. Ukázaly, že jsme vybrali dobré jezdce, kteří si s monoposty rozumí. Všichni se těšíme na začátek sezóny,“ měl jasno manažer stáje Bob Vavřík.

Nejrychlejší časy třetího dne testu FIA-Formule 3 v Bahrainu:

1. Alex Peroni, Campos                        1:46,173s
2. Jake Hughes, HWA                          1:46,200s
3. Jack Doohan, HWA                          1:46,324s
4. Logan Sargeant, Prema                     1:46,522s
5. Richard Verschoor, MP                    1:46,590s
6. Niko Kari, Charouz                           1:46,606s
7. Liam Lawson, Hitech                        1:46,654s
8. Sebastian Fernandez, ART                1:46,686s
9. Frederik Vesti, Prema                        1:46,734s
10. Alexander Smolyar, ART                1:46,744s
– David Schumacher, Charouz              1:47,030s
– Igor Fraga, Charouz                          1:47,118s

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama