Sobota 13.07.2024

Sobota 13.07.2024

Sobota 13.07.2024

reklama

Bravo! Piloti Charouz Racing System ovládli první den testů F2 v Bahrainu!

Společně s formulí 3 absolvuje na Bahrain International Circuitu v Sakhiru od neděle svůj první třídenní test i 22 pilotů šampionátu FIA Formule 2. Mistrovství letos bude obsahovat 12 podniků po dvou závodech v rámci velkých cen formule 1. Prvním z nich bude – pokud to světová zdravotní situace dovolí – za tři týdny právě velká cena Bahrainu v Sakhiru.

Jedním z 11 týmů šampionátu je česká stáj Antonína Charouze, Charouz Racing System. Manažer týmu Bob Vavřík vsadil na jednoho zkušeného pilota a jednoho nováčka. 23letý Švýcar Louis Deletraz může čerpat ze zkušeností tří sezon v tomto šampionátu a testoval již i stroj formule 1. Stejně tak jako Délatraz, jehož otec v Grand Prix jezdil za týmy Pacific a Larrousse, má i Charouzův druhý jezdec tátu známého jména: 21letý Pedro Piquet je synem trojnásobného mistra světa Nelsona a v kokpitu formule 2 se po několika sezonách ve formuli 3 letos ukáže poprvé. 

První ze tří dní testů na trati, kterou ráno trochu „ogumovaly“ vozy formule 3, vejde do dějin formule 2 zvláště pro použití nových, na první pohled poněkud komicky působících dvacetipalcový ráfků firmy O.Z. a jim odpovídajících pneumatik Pirelli.

První tříhodinová session skončila dopoledne pro českou stáj Charouz Racing System výborně: Louis Delétraz zajel nejrychleji a jeho kolega Pedro Piquet si za Nobuharem Macušitou (MP) a Jehanem Daruvalou (Carlin) zajistil 4. čas! A nebyly to jen časy, které potvrdily dobrou připravenost týmu zpod hradu Žebrák. Delétraz s Piquetem byli schopni absolvovat kolo za kolem bez vážnějších technických problémů, zatímco třeba piloti německé stáje HWT neujeli ani kolo.

Odpoledne trať znatelně zrychlila a nejrychlejším byl jezdec, který byl zároveň nejpilnější: Pedro Piquet ujel 31 měřených kol, zlepšil se o 2,2s a byl tím také nejrychlejší vůbec! Povedený to úvod v české stáji a ve formuli 2. Brazilec zajel o 0,2s rychleji, než nadmíru zkušený Japonec Macušita (MP), kterému na listině časů následovali další tři relativně nezkušení jezdci: Indický junior Red Bullu Jehan Daruvala (Carlin), Izraelec Roy Nissany (s necelou sezonou zkušeností z F2) a Novozélanďan Marcus Armstrong (ART). Také druhý Charouzův jezdec, Louis Delétraz se při svém návratu do české stáje znovu předvedl dobře naladěn a zapsal si 8. čas. Škoda problémů s motorem jeho monopostu v posledním sektoru, jinak z toho mohlo být double.

Sestavě týmů se v Bahrajnu dostalo oproti plánované soupisce dvou změn. Dán Christian Lungaard je kvůli Corona-virusu v karanténě a nahradil ho bývalý pilot F1 Sirotkin. Japonec Marino Sato byl odpoledne ze zatím neznámých důvodů u Tridentu nahražen zkušeným Francouzem Dillmannem. 

Výsledek dopoledního testu FIA-Formule 2 v Bahrainu:

1. Pedro Piquet, Charouz                      1:41,877s
2. Nobuharu Macušita, MP                   1:42,070s
3. Jehan Daruvala, Carlin                      1:42,163s
4. Roy Nissany, Trident                        1:42,317s
5. Marcus Armstrong, ART                  1:42,331s
6. Sean Gelael, DAMS                         1:42,449s
7. Tom Dillmann, Trident                    1:42,468s
8. Louis Deletraz, Charouz                   1:42,498s  
9. Artem Markelov, HWT                     1:42,504s
10. Yuki Tsunoda, Trident                    1:42,525s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama