Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

reklama

Charouz Racing System představuje jezdce pro šampionáty F2 a F3

Nová sezóna formule už doslova klepe na dveře. Samozřejmě se vše netočí pouze kolem F1, součástí celého cirkusu jsou i šampionáty F2 a F3. Tyto seriály talentů, kteří touží dostat se mezi smetánku, budou i letos za účasti české stáje Charouz Racing System. Tým má za sebou dvě sezóny v F2 a historicky premiérovou v F3 a rád by navázal na velké úspěchy, mezi které patří například slavný double na okruhu v Monaku. V jaké sestavě do bojů vyrazí a co k jednotlivým jezdcům říká majitel stáje Antonín Charouz?

FIA Formula 2

Louis Delétraz
Švýcarský pilot se po roční pauze, kterou strávil v týmu F2 Carlin a vybojoval tři umístění na pódiu, vrací k Charouz Racing System. Právě syn Jeana-Denise Delétraze, který závodil i v kokpitu F1, byl u toho, když se český tým radoval z fantastického vítězství v Monaku. Už první testy v Abú Dhabí napověděly, že Louis chce na skvělé výkony navázat. Dva dny po sobě byl totiž nejrychlejším z celého startovního pole, navíc zajel vůbec nejrychlejší kolo. Český tým tak může díky němu právem myslet v podstatě v každém závodě na stupně vítězů.

Pedro Piquet
Druhým pilotem Charouz Racing System bude syn trojnásobného mistra světa F1 Nelsona Piqueta Pedro. V loňské sezóně získával ostruhy v šampionátu F3, kde byl čtyřikrát na pódiu a zaznamenal dvě vítězství. Tím si jasně řekl o vstupenku o třídu výše. Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že než přišel do Evropy, v Brazílii dokázal dvakrát vyhrát šampionát Fórmula 3 Brasil.

FIA Formula 3

David Schumacher 
Majitelem nejslavnějšího příjmení v týmu je bezesporu syn vítěze šesti Velkých cen F1 Ralfa Schumachera David. Osmnáctiletý talent loni skončil čtvrtý v šampionátu Formula Regional European Championship, když dokázal čtyři závody vyhrát. Německý pilot už s Charouz Racing System testoval na konci uplynulé sezóny a k týmu se definitivně připojil po Velké ceně Macca, kde ukázal solidní rychlost. 

Igor Fraga
Brazilec je jezdcem nastupující generace, který se „řemeslu“ neučil na motokárách, ale na konzolích. Jedenadvactiletý jezdec se účastnil mistrovství eSports Formule 1 v roce 2017. A když vyhrál FIA Gran Turismo Nations Cup, McLaren mu šanci v opravdových závodech na reálném okruhu. Igor se této možnosti chopil na výbornou. Loni skončil senzačně třetí v seriálu Formula Regional European Championship. A těsně před uzávěrkou tohoto čísla se mu povedlo celkově vyhrát prestižní Castrol Toyota Racing series. Cesta do F1, zdá se, nemusí být pouze snem.

Niko Kari
Během sezóny se Niko hned dvakrát podíval na stupně vítězů v seriálu F3. Do stáje by tak měl přinést zkušenosti a rozvahu. Dvaadvacetiletý finský pilot už také dokázal zvítězit v European Formula 3 Championship a GP3. V roce 2018 dokonce odjel čtyři závody Formule 2, když nahradil Ralpha Boschunga. 

Jak vidí sezónu majitel stáje Antonín Charouz?
V obou šampionátech máme velmi silnou sestavu jezdců. Ve formuli 2 se k nám vrací Louis, což znamená ohromnou zkušenost a také znalost prostředí. Pedro je naopak v seriálu nováček, ale každý den nás přesvědčuje, že dostal kokpit právem. Věříme, že oba jezdci budou pravidelně bodovat a těšíme se, že je uvidíme na stupních vítězů.

Formule 3 pro nás byla v loňském roce velkou výzvou. Sbírali jsme zkušenosti, učili jsme se a myslím, že jsme nezklamali. Letos ale chceme víc, což by mělo toto trio jezdců dokázat. David má závodění v genech, to samotné ale samozřejmě nestačí. Je skvělým závodníkem, což už mnohokrát dokázal. Igor má za sebou úžasný příběh a je na něm vidět ohromná vůle a chuť být nejlepší. Niko je zase zkušeným matadorem, který do týmu přináší klid, zároveň má ambice vítězit.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama