Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Charouzovi svěřenci zářili: Fraga vyhrál, Ptáček dojel třetí!

Tomu se říká povedený závod! V rámci Castrol Toyota Series na Novém Zélandu závodí dva svěřenci Antonína Charouze a na okruhu v Hampton Downs Motorsport Park se oba dostali na stupně vítězů! Nováček v týmu Charouz Racing System pro sezónu 2020 Igor Fraga vyhrál, Petr Ptáček junior skončil třetí.

Nová „evropská“ sezóna formule sice zatím jen tak nesměle klepe na dveře, to však neznamená, že by se jinde ve světě nezávodilo. Tradiční a prestižní přípravou pro piloty bývá právě šampionát na Novém Zélandu. Schází se tam absolutní špička, pokud jde o jezdce F2 či F3 a vyplatí se sledovat, protože se zde pravidelně utkávají borci, kteří platí za budoucí hvězdy formulového sportu. O to více nás může těšit, že se prosadili Fraga s Ptáčkem. Brazilec je klasickým zástupcem „nové generace“ jezdců. Není totiž „odkojen“ na motokárách, ale na počítačových hrách. Mistr e-sportů, o kterého se stará bývalý pilot F1 Roberto Moreno předvedl, že reálné závodění mu jde minimálně stejně dobře, jako virtuální soupeření. 

Fraga vyrazil z druhé řady a okamžitě se dostal na první pozici před Petra Ptáčka, který startoval z pole position i před Liama Lawsona. V cíli pak neskrýval nadšení. „Je to úžasné. Tvrdě jsme pracovali a toto je výsledek. Těším se na další závody,“ zářil štěstím Fraga. Spokojený však mohl být i česká jezdec, který si díky třetímu místu dojel pro své zatím nejlepší umístění v letošním ročníku. Mohlo ho sice možná trošku mrzet, že neudržel druhé místo před Lawsonem. Junior Red Bullu si však potřeboval napravit reputaci po nevydařeném startu a pro Ptáčka byl příliš velkým soustem. 

Pro Fragu byl závod obrovským povzbuzením do další práce. A Antonín Charouz si může gratulovat, že tohoto mladíka angažoval do své stáje pro šampionát Formule 3. Uvidíme, jestli si Igor naladění na vítěznou notu přiveze i do Evropy.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama