Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Ptáček junior podruhé na Novém Zélandu: Body, ale celkově frustrace

Talentovaný český závodník Petr Ptáček junior má za sebou druhý závod v rámci Castrol Toyota Racing Series na Novém Zélandu. Přesto, že ve dvakrát skončil na bodech, spokojen rozhodně není. Moc dobře ví, že má formu i rychlost na mnohem lepší výsledky. Pokud byste chtěli sledovat jeho snažení v zemi ležící v Tichém oceánu, máte šanci díky exkluzivním záznamům stanice Sport 5.

Na okruhu v Teretonga Parku to byl náročný víkend. Petr sice dokončil dva ze tří závodů na bodech, ale jeho předešlé časy naznačovaly, že by mohl mířit mnohem výše. Sedmnáctiletý pilot totiž jezdil fantastické tréninky, v prvním měl dokonce třetí nejrychlejší čas ze všech. Jenže kvalifikace přinesla pořádné zklamání hlavně proto, že byla zkrácena kvůli dlouho vlající červené vlajce. „Každý jezdec měl jen tři minuty, aby zajel co nejlepší kolo. Na krátkém a úzkém okruhu jsem ale nebyl schopen najít volný prostor,“ vysvětloval Petr. A tak si pro úvodní závod vyjel až šestnáctou pozici na startu. Přesto dokázal, že má opravdu dobrou formu, v cíli mu totiž patřila solidní devátá příčka.

Bohužel druhý závod se zdaleka tolik nedařilo a byla z toho až čtrnáctá pozice. „Zatímco první závod byl z mé strany i ze strany týmu slušný, o druhém už se to zdaleka říct nedá. Bylo jasné, že musíme udělat nějaké změny,“ tvrdil Petr. Riskantní strategie ve druhé kvalifikace nevyšla. tím spíš když byla přerušena červenou vlajkou. „Potom jsem hned cítil, že s motorem není něco v pořádku. Zatáčky jsem nevyjížděl čistě, na rovinkách ztrácel rychlost. Opět jsme tak museli přenastavit motor.“ Ve třetím závodě z toho nakonec byla desátá příčka, se kterou Petr nemohl být spokojen. „Celkově to pro nás byl frustrující víkend. Myslím, že jsme si zasloužili více. Musím tvrdě pracovat a příště být lepší,“ uzavřel Ptáček junior. 

Třetí kolo Toyota Racing Series se koná příští víkend (31. ledna – 2. února) v Hampton Downs Motorsport Park v regionu Waikato.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama