Pátek 23.02.2024

Pátek 23.02.2024

Pátek 23.02.2024

reklama

Sette Camara vítězem závodu F2 v Abú Dhabí, český tým na bodech

V sobotním nočním závodě Formule 2 v Abú Dhabí se prosadil Brazilec Sergio Sette-Camara před Japoncem Macušitou a Číňanem Zhouem. Charouzova jednička Callum Ilott se dokázal pohybovat mezi nejrychlejšími a dojel pátý.

Volný výhled na první zatáčku měli z první stratovní řady poleman Sergio Sette-Camara (DAMS) a Callum Ilott, pilot týmu Antonína Charouze. Po zhasnutí červených světel šlo o to, kdo do tohoto zákrutu dosprintuje jako první – a podařilo se to nejlépe Louisovi Deletrazovi (Carlin), startujícímu bezprostředně za nimi! Z prvního z 31 kol se Švýcar vrátil s Ilottem, Sette-Camarou a Zhouem v závěsu.  

Lídři ovšem vyrazili na měkké směsi pneumatik, která velmi rychle ztratila na přilnavosti a od třetího kola se začali propadávat polem. První pozici převzal Japonec Macušita (Carlin) a za ním se Číňan Zhou (Virtuosi) rychle a bez problémů prodral na druhé místo.

Již v sedmém kole měli piloti na měkké směsi beznadějného „klouzání po asfaltu dost“ a zavítali do boxů k výměně. Závod před velmi spoře obsazenými betonovými ochozy Yas Mariny se poté rozdělil na dvě skupiny: Macušita vedl před Zhouem a Alesim ty, kteří ještě museli do boxů, Deletraz jel před Sette-Camarou a Ilottem ve skupině, která již měla předepsanou zastávku za sebou.

Po polovině závodu vedl Macušita s náskokem 6s na Zhoua a od týmového kolegy Deletraze ho dělilo 27 sekund. Japonec zastavil v boxech až čtyři kola před cílem a na trať se vrátil těsně za Ilottem, kterého ovšem rychle nechal znovu za sebou. Špičku převzal povedeným manávrem proti Deletrazovi Sette-Camara.

Na svěžím obutí teď ale nejrychleji po dráze letěli Macušita se Zhouem. Oba se dostali před Deletraze, Brazilce Sette-Camaru ale už nedohonili a ten slavil společně se svou stájí DAMS nejen vítězsví,ale i prvenství v hodnocení týmů. Jaký to sladký úspěch pro francouzskou organizaci, jejíž zakladatel Jean-Paul Driot před několika měsíci zemřel.

Na Deletraze zbylo jen nevděčné čtvrté místo před Charouzovým Ilottem, Ghiottem, novopečeným jezdcem Williamsu-F1 Latifim a Alesim, který předvedl svůj nejlepší výkon roku. Zbývající body připadly Schumacherovi a Mazepinovi.   

Druhý jezdec týmu Sauber Junior by Charouz, Matevos Izaakyan inkasoval penalizaci za zkrácení trati a byl hodnocen jako 16., debutující junior Renaultu Lungaard skončil jen o dvě pozice před ním.  

Posledním závodem šampionátu FIA Formule 2 sezony 2019 bude zítřejší sprint.

Výsledek sobotního závodu F2 Abú Dhabí:

1. Sergio Sette-Camara, Carlin
2. Nobuharu Macušita, Carlin 
3. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi
4. Louis Deletraz, Carlin     
5. Callum Ilott, Sauber Junior by Charouz    
6. Luca Ghiotto, UNI-Virtuosi                     
7. Nicholas Latifi, DAMS      
8. Giuliano Alesi, Trident   
9. Mick Schumacher                                                                                                   
10. Nikita Mazepin, ART                                                      
16. Matevos Izaakyan, Sauber Junior by Charouz     

Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama