Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Finále italské F4 v Monze: Skvělý Staněk, pódium a celkově v elitní pětce

Do posledního závodního víkendu italského šampionátu Formule 4 výrazně promluvilo počasí. A po prvním závodu se zdálo, že český supertalent Roman Staněk bude daleko od svého velkého snu, tedy zakončit německou i italskou sérii v elitní pětce. Nakonec se ale vše z pohledu českého fanouška v dobré obrátilo!

Nezasvěcený pozorovatel si před závody v Monze zřejmě říkal, že to bude velká nuda. O titulu šampiona bylo totiž rozhodnuto a norský borec Dennis Hauger i tentokrát potvrdil, že v letošní sezóně neměl konkurenci. Jedinou zápletku v elitní trojce pak vyřešili v posledním měření sil víkendu Paul Aron a Gianluca Petecof. Pomyslný stříbrný stupínek zůstal druhému jmenovanému. Ovšem český divák měl stále nervovou soustavu na pochodu. Roman Staněk si před startem své premiérové sezóny ve formulích vytyčil jako hlavní cil dojet německý i italský šampionát F4 mezi nejlepšími pěti jezdci. Vypadalo to jako smělý plán, protože bez zkušeností se závodí jen velmi těžko a i ti nejlepší piloti potřebují čas, aby si monopost i tratě „osahali“. 

Jenže Staněk potvrdil, že má opravdu velký talent a bossové Alfa Romeo Racing F1 moc dobře věděli, co dělají, když si ho před sezónou zaháčkovali smlouvou. Zatímco německý šampionát F4 už skončil a Roman byl celkově čtvrtý, v italském mistrovství ho čekal pořádný boj. Do Monzy odjížděl coby pátý muž průběžného pořadí, ale hned úvodní závod víkendu se mu příliš nepovedl, když dojel až šestadvacátý. V dalším průběhu však skvěle zabojoval. Body za šesté a hlavně pak fantastické druhé místo mu stačily na to, aby vysněné páté místo udržel před smečkou pronásledovatelů. Pro český motorsport je to tedy skvělá zpráva a pro Romana možná další z mnoha krůčků do Formule 1.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama