Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Vrchol italské F4 v Monze: Staněk chce udržet páté místo

Zatímco o držiteli titulu z italského šampionátu F4 se rozhodlo už během minulého podniku v Mugellu a Dennis Hauger jede do Monzy pouze potvrdit svůj úspěch, z pohledu českého fanouška je stále o co hrát. Roman Staněk bude totiž reálně bojovat o konečné páté místo, což by byl velmi hezký výsledek. Když by se sešlo více pozitivních faktorů, „mimo“ není ani čtvrtá pozice.

Zatímco například v německé Formuli 4 se až do posledního závodu bojovalo o titul (získal ho Théo Pouchraire), v Monze to takové drama nebude. Dennis Hauger v italském šampionátu neměl konkurenci. Nicméně český supertalent Roman Staněk si po konečném čtvrtém místě z německého mistrovství může dojet pro další skvělý výsledek.

Reálně bude bojovat o pátou příčku (pokud by měl velkou kliku, tak i o čtvrtou), přitom jeden závodní víkend italského mistrovství kvůli nabitému programu vůbec neabsolvoval. Mezi nováčky by to při slibné konstalaci hvězd mohlo dopadnout ještě lépe, tam by se Roman mohl posunout i na nejvyšší stupínek. Ale to je spíš jen v rovině teorie, o stupně vítězů však rozhodně zabojovat může.

O nic z vyvrcholení letošní sezóny italské Formule 4 nemusíte přijít ani vy. Přímý přenos prvního závodu začíná na stanici SPORT 5 ve 14.10. Další můžete na stejné stanici sledovat v neděli v 10. 15 a poslední závod sezóny si užijete také v neděli od 16.25. Určitě to bude stát za to.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama