Pondělí 27.06.2022

Pondělí 27.06.2022

Pondělí 27.06.2022

reklama

Bravo, Petře! Ptáček se v Barceloně dostal na druhé místo

Vycházející hvězda českého motorsportu Petr Ptáček junior má za sebou skvělý víkend v rámci dalšího dílu šampionátu Formule Renault Eurocup. Na Circuit de Barcelona-Catalunya si ve druhém závodě dojel pro skvělé druhé místo, což je jeho nejlepší výsledek v seriálu.

Šestnáctiletý mladíček ukázal během celého víkendu parádní formu. Kvalifikace mu vyšla a v obou závodech bojoval o pódiová umístění. „Byl to z mé strany opravdu silný víkend. Kvalitní tempo se podařilo po celou dobu udržet, jsem spokojený,“ usmíval se Ptáček junior. Spolu s Nürburgringem tak Petr v Barceloně zaznamenal své nejlepší výsledky probíhající sezóny.

Kvalifikaci na sobotní závod zajel velmi solidně, ze čtvrtého místa se okamžitě zapojil do bojů o stupně vítězů. Bohužel kvůli poměrně přísné penalizaci klesl na šestou pozici. „Byl jsem zklamaný. Kontakt byl velmi malý, ale komisaři to takto vyhodnotili, tak se s tím musím smířit,“ konstatoval český jezdec. Šesté místo pro něj přesto bylo dobré a příslibem do dalšího boje. V neděli už totiž dokázal svoji formu prodat naplno. Kvalifikaci ještě vylepšil na třetí místo ze startovního roštu. Hned po startu si ještě o příčku polepšil a fantastické druhé místo udržel až do cíle. „Je skvělé zakončit víkend tímto způsobem,“ pochvaloval si Petr, který tak ve Španělsku dosáhl na svůj nejlepší výsledek v šampionátu, poprvé vyhrál mezi nováčky a celkově se v průběžném pořadí posunul na osmou příčku.

Přesto Petr body příliš neřeší. „Moji prioritou není bojovat o titul. Zkrátka proto, že už to není možné vzhledem k bodům, které jsou do konce šampionátu k dispozici. Nyní se chci soustředit na sebe a na vývoj auta ve dvou podnicích, které nás ještě čekají.“ Formu bude moci potvrdit 5. – 6. října na Hockenheimu, kde se jede další díl Formula Renault Eurocup. Tedy na okruhu, kde před sezónou nikdo netestoval. „Pro mě je to dobré. Na tratích, se kterými nikdo nemá zkušenosti, většinou mohu konkurovat nejlepším,“ uzavřel Ptáček junior.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama