Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Kvalifikace Formule 3 v Soči: Shwartzman první, junioři Sauberu mimo top 10

Robert Shwartzman si pro sobotu připravil první mečbal v boji o titulmistra Formule 3. Piloti Sauber Junior Team by Charouz příliš parády neudělali.

Pilot týmu Prema, Robert Shwartzman přijel domů do Soči k poslednímu podniku mistrovství FIA Formule 3 s obřím nákokem 33 bodů na týmového kolegu Jehana Daruvalu. Zisk titulu mistra pro něj proto byl v zásadě puhou formalitou a 20letý Rus to potvrdil již v pátek. Ráno ho ve volném tréninku sice ještě dokázal překonat druhý týmový kolega, Marcus Armstrong, když ale šlo v poledne o postavení na startu a bonusové body za pole-position, byl Shwartzman na místě: před Daruvalou, Armstrongen, a „nejlepším zbytku světa“, Finem Nicem Karim (Trident) si zajistil první startovní místo.

Jezdci stáje Sauber Junior by Charouz se ani v Rusku nedokázali prosadit. Nejlepší z Charouzova tria byl tentokrát Raoul Hyman s  15. časem. Lirim Zendeli a Fabio Scherer se museli spokojit s 21. a 22. pozicemi, což jejich naděje na sobotní body minimalizovalo.

Zájem médií ovšem beztak patřil (mimo šampiona Shwartzmana) především debutu Davida Schumachera v této třídě. Dřívější vítěz Grand Prix Ralf Schumacher domluvil svému synkovi kokpit ve voze týmu Adriana Campose, kde 18letý, v Rakousku vyrůstající Němec nahradil v Monze zraněného Alexe Peroniho. Také David ovšem seznal, že je FIA-Formule 3 těžkou třídou a dokázal zajet poouze 25. čas z 29 účastníků.

Závod bude odstartován v sobotu, v 9:15h

Výsledky kvalifikace F3 v Soči:
1. Robert Shwartzman, Prema               1:52,583s
2. Jehan Daruvala, Prema                      1:52,755s
3. Marcus Armstrong, Prema                 1:52,853s
4. Nico Kari, Trident                              1:53,191s
5. Christian Lungaard, ART                   1:53,274s
6. Jake Hughes, HWA                           1:53,340s 
7. Pedro Piquet, Trident                        1:53,349s
8. Leonardo Pulcini, Hitech                   1:53,451s
9. Juri Vips, Hitech                                1:53,530s 
10. Max Fewtrell, ART                         1:53,539s

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama