Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Kvalifikace F2 v Soči: Charouzův Ilott senzační třetí, de Vries na pole-position

S největší pravděpodobností nový šampion Formule 2 Nyck de Vries nepolevil ani při předposledním podniku sezony a zajistil si v Soči pole-position pro zítřejší závod. Za budoucím pilotem Williamsu-F1, Nicholasem Latifim si vybojoval krásnou třetí pozici Callum Ilott z týmu Antonína Charouze. Mladý Brit se tedy dokázal výborně vypořádat jak s katastrofou ve Spa, tak i se sportovním propadákem v Monze a má v sobotu výborné vyhlídky na špičkový výsledek.

Kanaďan Nicholas Latifi je asi jediným jezdcem Formule 2, který může kráčet paddockem s opravdu širokým úsměvem na tváři. Již ve Spa sršel dobrou náladou (až do Hubertovy nehody, samozřejmě) a bylo vidět, že se „ohledně jeho budoucnosti něco pozitivního přihodilo“. Před týdnem v Singapúru si už o tom povídali všichni: 24letý sympaťák nahradí příští rok u Williamsu nedisponovanáho Kubicu a stane se tak jediným jezdcem letošního pole F2, kterž zvládne vysněný „skok do F1“. Zpráva zatím není oficiálně potvrzena, zní ale logicky.

Latifi si svou dobrou náladu zachoval i po (z jeho pohledu) katastrofálním víkendu v Monze a potvrdil to za slunečného počasí nejrychlejším časem ve volném ranním tréninku v Soči.  Byl při tom o 0,3s rychlejší, než jeho týmový kolega  z týmu DAMS, Sergio Sette Camara a o další 0,2s, než favorit na letošní titul mistra Nyck de Vries.

Charouzova jednička Callum Ilott začal svůj boj o postup mezi top10 celkové tabulky osmým časem, na Latifiho mu při tom  ovšem chybělo 1,1s. A pilot, který ve stáji Sauber Junior Team by Charouz nahradil zraněného Juana Manuela Correu? Domácí Matteos Isaakyan se snažil co nejrychleji spřátelit s neznámým monopostem a výsledkem bylo 16. místo s odstupem

2,3s na špičku. Dokázal ale za sebou nechat Calderonovou, Satoa, Rangunathana a zkušeného krajana Markelova, který “sdílel jeho osud” a zaskakoval u Ardenu za Anthoina Huberta.

Ani tři domácí borci (Nikita Mazepin absolvoval bez výrazných úspěchů celou sezonu) ovšem nedokázali při odpolední kvalifikaci přilákat na tribuny více, než pár stovek fandů. První série kvalifikačních kol vyšla pod zataženou oblohou znovu nejlépe Latifimu. O desetinku pomalejší byl de Vries před Ghiottem, výborně naladěným Ilottem, motivovaným Mazepinem a Jackem Aitkenem, startujícím s designem přilby jeho mrtvého kamaráda Huberta.

Jezdci poté nazuly čerstvé pneumatiky aby se 10 minut před koncem session znovu vrhli na trať vedoucí bývalým olympijským areálem. A časy se skutečně lepšily: budoucí tovární jezdec Mercedesu ve Formuli E, Nyck de Vries zlepšil Latifiho čas a výborný Ilott se posunul na třetí pozici. Za nimi si vybojovali výhodné startovní pozice kolegové z týmu UNI-Virtuosi Ghiotto a Zhou před Sette Camarou, Deletrazem, Mazepinem, Kingem a Macušitou. Bývalá hvězda GP2/F2, Arťjom Markelov zklamal 16. časem, od nováčka Isaakyana se nedal lepší výsledek, než 17. místo čekat.

Do závodu vystartuje 20 monopostů Formule 2 zítra v 15:45h.

Výsledek kvalifikace F2 v Soči:
1. Nyck de Vries, ART                                     1:47,440s
2. Nicholas Latifi, DAMS                                1:47,700s
3. Callum Ilott, Sauber Junior by Charouz       1:47,737s
4. Luca Ghiotto, UNI-Virtuosi                         1:47,767s
5. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi                        1:47,843s
6. Sergio Sette Camara. DAMS                       1:48,031s
7. Louis Deletraz, Carlin                                   1:48,188s
8. Nikita Mazepin, ART                                    1:48,226s
9. Jordan King, MP                                           1:48,320s
10. Nobuharu Macušita, Carlin                         1:48,396s
17. Matteos Isaakyan, Sauber Junior by Charouz    1:49,497s

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama