Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Víkend závodníka: Poslední hodiny tragicky zesnulého Anthoine Huberta

Do belgického Francorchampsu přijelo 20 jezdců Formule 2 po několikatýdenní přestávce „jako z dovolené“ a všichni se těšili na tento obtížný okruh. O to více, že letos meteorologové hlásili přinejmenším pro pátek a sobotu krásné počasí.

Ze sportovního hlediska se devátý z 11 podniků šampionátu FIA Formule 2 odehrával zprvu bez jakýchkoliv překvapení. Na špičce pátečního volného tréninku kraloval za poledního vedra výborný Nyck de Vries, zatímco Anthoine Hubert zajel se ztrátou 1,792s 11. čas. Francouz věděl, na čem u týmu Arden je. Lépe to v porovnání se špičkovými týmy prostě nešlo a i to, že opět jasně distancoval svou týmovou kolegni Tatianu Calderonovou nebylo nic zvláštního.

Zopakovat tento výsledek v odpolední kvalifikaci by bylo úspěchem. Nepodařilo se. Hubert se sice zlepšil časově na 2:00,005s, soupeři ovšem zrychlili také, z čehož plynulo 13. startovní místo.

V sobotu piloti F2 absolvovali populární projížďku po trati, při které z otevřenému valníku zdravili publikum. Vypadalo to, že se tentokrát zvláště dobře baví – vždyť se většinou navzájem znají již od svých motokárových let. Anthoine si stoupl mezi kolegu z dorostenecké akademie Renaultu, Jacka Aitkena a kamaráda Louise Deletraze. Cesta kolem trati rychle utekla a pak se všichni rozešli. Někteří sledovali kvalifikaci Formule 1, jiní se již soustředili na vlastní odpolední start.

Do hlavního závodu F2 nastoupila jednička Ardenu s jasným cílem: Prodrat se na bodovaná místa. Pokud možno mezi prvních osm a využít pak v nedělním sprintu obráceného startovního pořadí k dalšímu husarskému kousku, jaký se Huberovi letos už podařil ve Francii a v Monaku. Další úspěch byl elementárně důležitý, pokud chtěl, aby mu Renault pro sezonu 2020 zajistil místo v lepší stáji.

V 16:00h si Anthoine ve své garáži (F2 je ve Francorchampsu tradičně umístěna ve „starých boxech“) naposledy nasadil přilbu a odjel do boxové uličky Formule 1. Tam mechanici provedli poslední úpravy nastavení vozu a obuli mu čerstvé slicky. V 16:30h vozy znovu vyjeli na trať, aby se po dvou kolech seřadili na gridu.

Start v 16:45h proběhl bez velkých změn pozic a Anthoine se z prvního kola vrátil na 12. místě, za dvojicí Tridentu Alesim s Boschungem a těsně před jezdcem týmu MP, Kingem.

Byl to jeho poslední průjezd cílovou rovinkou, vracečkou La Source, ďolíkem Eau Rouge a nepřehlednou zatáčkou Radillon…

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama