Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Foto Story týmu Sauber Junior by Charouz na Hungaroringu: S prázdnou domů a do dlouhé letní přestávky

Zatímco Dán Lundgaard (ART) poukázal ve volném tréninku na svou výbornou formu, odhalil již páteční výsledek týmu Sauber Junior by Charouz skutečnost, že na český tým čeká na Hungaroringu „problematický“ víkend: pozice ve středu časové listiny nebyly důvodem k optimismu. 

Ranní ptáčata Formule 3 (kvalifikace se jela v sobotu, 9:00h) shledali suchou trať, kterou slunce během session řádně ohřálo a Lungaard opět udeřil nejlepším časem. Jezdci Antonína Charouze ale „nenašli“ čas, který jim na jezdce ARTu chyběl a pro závod na ně čekala málo nadějná startovní místa 15 (Raoul Hyman), 22 (Fabio Scherer) a 24 (Lirim Zendeli).

Dánský junior Renaultu si i v prvním závodě neohroženě dojel pro prvenství a nepřekvapilo, že jezdci české stáje zůstali bez bodů.  Bojovný Hyman byl počátečně 19., ve čtvrtém kole ale šel po strkanici s Lawsonem do hodin a tak byl nejlepším Charouzový jezdcem v cíli Fabio Scherer jako 15. Jednička týmu Lirim Zendeli kvůli technickému defektu nedojel.

„Z těchto startovních pozic asi těžko,“ odpověděl sarkasticky-realisticky Antonín Charouz v neděli ráno na otázku, zde v Maďarsku zůstal, aby se podíval zda budou body ve spritnu?

Tušil správně. Pro vítězství si na zatáčkovité trati, která neposkytuje možnosti k předjetí, opět dojel poleman – tentokrát Ferrariho junior Marcus Armstrong. Švýcar Fabio Scherer dojel bez chyby na 13. místě. Na zatáčkovitém Hungaroringu, které neposkytuje téměř žádné možnosti k předjetí, více prostě nešlo…

Tým z Žebráku u Prahy teď má až do konce srpna čas, aby mobilizoval síly a rychlost a znovu udeřil na trati zcela jiného charakteru: v mnohem rychlejším belgickém Spa-Francorchamps.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama