Pondělí 27.06.2022

Pondělí 27.06.2022

Pondělí 27.06.2022

reklama

Italská F3 v Rakousku: Silný Tom Beckhäuser

Poté, co se světovému svazu FIA podařilo koncem minulé sezony zničit relativně zdravý evropský šampionát Formule 3, muselo si několik týmů a jezdců, kteří pro „Evropu“ plánovali, hledat nové útočiště. Našli ho v nově vzniklé a „podivně“ pojmenované Formuli Regional – která v zásadě odpovídá mezinárodnímu italskému šampionátu Formule 3. Po těžkých začátcích v LeCastelletu a Vallelunze se startovní pole do čtvrtého závodu sezony na Red Bull Ringu rozrostlo na obstojných 14 vozů.

Šampionátu kraluje trojice týmu Prema ve složení Frederik Vesti, Enzo Fittipaldi a Olli Caldwell. Porazit tuto trojici má cenu vítězství a ve Spielbergu se o to chtěli pokusit dva jezdci stáje DR Formule (Igor Fraga a Raul Guzman), dva piloti US Racingu (David Schumacher a Marcos Siebert), dva piloti Kic Motorsportu (Isac Blomqvist a Konsta Lappalainen) dva jezdci Fritse van Amersfoorta (Sophie Flörschová a Alexandre Bardinon) a osamoceně bojující Sharon Scolariová (Scorace Team), Matteo Nannini (Corbetta) a statečný Čech Tom Beckhäuser (Technorace).

Kvalifikace ovládl dle očekávání výborný Dán Frederik Vesti. První vyhrál před kolegou Fittipaldim, Schumacherem a Fragou, ve druhé se hned za ním kvalifikoval dobře naladěný šampion e-sportu Igor Fraga z Brazílie. Tom Beckhäuser předvedl solidní výkony, které stačily na pozice 11 a 10. Výborně se uvedl i nováček Matteo Nannini (synovec pilota F1 Alessandra a rockové hvězdy Gianny), když zajel 6. a 5. čas. Smůlu za to měla Němka Flörschová: hned při výjezdu z boxové uličky se jí rozbila spojka, nazajela proto ani jedno měřené kolo a to znamenalo pro všechny tři závody víkendu poslední startovní místo.

1.závod

Sobotní závod ovládl výborný Vesti, Brazilec Fraga ovšem druhým místem naznačil, že je v Rakousku ve formě. David Schumacher dojel před Enzem Fittipaldim čtvrtý a výborná Flörschová se probojovala z chvostu pole až na šesté místo v cíli. Také Tom Beckhäuser předvedl velmi dobrý výkon a dojel si pro body za 9.místo – jen o 0,3s za Nanninim.

2.závod

Jasný Favorit Vesti se prosadil i v neděli dopoledne, tentokrát před Schumacherem a dlouho vedoucím Lappalainenem. Za nimi znovu zářili jak Flörschová, která znovu dojela šestá, tak i Tom Beckhäuser, jenž na Red Bull Ringu jednoduše předvedl nejlepší výkon své dosavadní kráťoučké kariéry a skončil sedmý.

3.závod

Poslední závod víkendu v neděli odpoledne pak přinesl první Vestiho porážku. Igor Fraga dokázal témeř celý závod čelit útokům jezdců Premy a dojel si pro krásné vítězství před Fittipaldim a Vestim. V neuvěřitelně napínavém závodě dojelo prvních deset de facto ve vzájemném závětří a dělilo jen 3,8s.

Flörschová znovu přesvědčila pátým místem za Guzmanem. Mimo to zajela nejrychlejší kolo závodu. Také Tom Beckäuser se závod od závodu zlepšoval a tentokrát dokonce sahal po umístění mezi nejlepšími pěti, než krátce před koncem zle havaroval v poslední zatáčce. Přesto se může na své krajně kompetentní jezdecké výkony minulého víkendu ohlédnout s uspokojením.

Celkové hodnocení šampionátu:

  1. Frederic Vesti                  243 b.
  2. Enzo Fittipaldi                 188 b.
  3. David Schumacher        123 b.
  4. Igor Fraga                        113 b.
  5. Olli Caldwell                   103 b.
  6. Sophia Flörsch                 80 b.
    ….
    13. Tom  Beckäuser                 9 b.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

GT2 Euro-Series: Návrat jména Brabham na Osterreichring

Dá se jistě pochybovat o tom, jaký smysl má šampionát „Fanatec GT2 European Series“, kterého se minulý víkend na Red Bull-Ringu zúčastnilo pouhých 13 vozů. Z autorova subjektivního hlediska se jedná o jeden z mnoha šampionátů, které do velké míry

ADAC-GT-Masters: „Mr. Red Bull“ Mateschitz v převleku..?

Spielberg u Štýrského Hradce je podnikem, na který se cirkus ADAC-GT-Masters každým rokem zvláště těší. Krásná trať.krásné počasí a relativně hodně fandů se i letos postarali o vynikající atmosféru. S Red Bull Ringem proto má klub ADAC smlouvu i na

ADAC-GT-Masters: Na gridu se konečně zase mluvilo česky

Co už je dnes normální..? Inflace nám ují korunky z peněženky, ještě než je stačíme vydat, hospodářský krach nad námi visí jako Damoklesův meč, lidstvo je dle „nejlepšího učení“ rozděleno na „očkované“ a „neočkované“. Německo se spolu s NATO dost

106. ročník Indianapolis 500: První velký triumf Marcuse Ericssona

S velkou cenou Monaka F1 se i letos „tradičně“ křížil další gigantický podnik automobilového sportu: 500 mil v Indianapolisu. Obrovskou Borg-Warner-Trophy roku 2022 vyhrál bývalý jezdec F1 Marcus Ericsson. Kvalifikace: Pátá pole-position pro Scotta Dixona „Největší sportovní podnik světa“ (co se počtu

reklama