Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Italská F3 v Rakousku: Silný Tom Beckhäuser

Poté, co se světovému svazu FIA podařilo koncem minulé sezony zničit relativně zdravý evropský šampionát Formule 3, muselo si několik týmů a jezdců, kteří pro „Evropu“ plánovali, hledat nové útočiště. Našli ho v nově vzniklé a „podivně“ pojmenované Formuli Regional – která v zásadě odpovídá mezinárodnímu italskému šampionátu Formule 3. Po těžkých začátcích v LeCastelletu a Vallelunze se startovní pole do čtvrtého závodu sezony na Red Bull Ringu rozrostlo na obstojných 14 vozů.

Šampionátu kraluje trojice týmu Prema ve složení Frederik Vesti, Enzo Fittipaldi a Olli Caldwell. Porazit tuto trojici má cenu vítězství a ve Spielbergu se o to chtěli pokusit dva jezdci stáje DR Formule (Igor Fraga a Raul Guzman), dva piloti US Racingu (David Schumacher a Marcos Siebert), dva piloti Kic Motorsportu (Isac Blomqvist a Konsta Lappalainen) dva jezdci Fritse van Amersfoorta (Sophie Flörschová a Alexandre Bardinon) a osamoceně bojující Sharon Scolariová (Scorace Team), Matteo Nannini (Corbetta) a statečný Čech Tom Beckhäuser (Technorace).

Kvalifikace ovládl dle očekávání výborný Dán Frederik Vesti. První vyhrál před kolegou Fittipaldim, Schumacherem a Fragou, ve druhé se hned za ním kvalifikoval dobře naladěný šampion e-sportu Igor Fraga z Brazílie. Tom Beckhäuser předvedl solidní výkony, které stačily na pozice 11 a 10. Výborně se uvedl i nováček Matteo Nannini (synovec pilota F1 Alessandra a rockové hvězdy Gianny), když zajel 6. a 5. čas. Smůlu za to měla Němka Flörschová: hned při výjezdu z boxové uličky se jí rozbila spojka, nazajela proto ani jedno měřené kolo a to znamenalo pro všechny tři závody víkendu poslední startovní místo.

1.závod

Sobotní závod ovládl výborný Vesti, Brazilec Fraga ovšem druhým místem naznačil, že je v Rakousku ve formě. David Schumacher dojel před Enzem Fittipaldim čtvrtý a výborná Flörschová se probojovala z chvostu pole až na šesté místo v cíli. Také Tom Beckhäuser předvedl velmi dobrý výkon a dojel si pro body za 9.místo – jen o 0,3s za Nanninim.

2.závod

Jasný Favorit Vesti se prosadil i v neděli dopoledne, tentokrát před Schumacherem a dlouho vedoucím Lappalainenem. Za nimi znovu zářili jak Flörschová, která znovu dojela šestá, tak i Tom Beckhäuser, jenž na Red Bull Ringu jednoduše předvedl nejlepší výkon své dosavadní kráťoučké kariéry a skončil sedmý.

3.závod

Poslední závod víkendu v neděli odpoledne pak přinesl první Vestiho porážku. Igor Fraga dokázal témeř celý závod čelit útokům jezdců Premy a dojel si pro krásné vítězství před Fittipaldim a Vestim. V neuvěřitelně napínavém závodě dojelo prvních deset de facto ve vzájemném závětří a dělilo jen 3,8s.

Flörschová znovu přesvědčila pátým místem za Guzmanem. Mimo to zajela nejrychlejší kolo závodu. Také Tom Beckäuser se závod od závodu zlepšoval a tentokrát dokonce sahal po umístění mezi nejlepšími pěti, než krátce před koncem zle havaroval v poslední zatáčce. Přesto se může na své krajně kompetentní jezdecké výkony minulého víkendu ohlédnout s uspokojením.

Celkové hodnocení šampionátu:

  1. Frederic Vesti                  243 b.
  2. Enzo Fittipaldi                 188 b.
  3. David Schumacher        123 b.
  4. Igor Fraga                        113 b.
  5. Olli Caldwell                   103 b.
  6. Sophia Flörsch                 80 b.
    ….
    13. Tom  Beckäuser                 9 b.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

V Bahrajnu měli fádní F1, v St. Petersburgu vzrušující IndyCary

O první březnový víkend neodstartoval do sezony 2023 pouze světový šampionát F1, ale i (dříve konkurenční) americký seriál IndyCar. Na 1,8 mil dlouhém polo-letištním, polo-městském okruhu ve floridském St. Petersburgu se s určitou podporou Štěstěny prosadil bývalý pilot F1 Marcus

Fittipaldi, Stuck a Wolf na návštěvě u Elvise v Alpách

Taková výletnická skupina se asi nesejde často: lidé, kteří ve slunečné polovině února následovali pozvánce rodiny Egger do jejího automobilového muzea „Oldtimer-Youngtimer-Sport-Movie Cars“ v Ötztalu totiž ztělesňovali dva tituly mistra světa F1, dvě vítězství v Indy 500, dvě vítězství v

Zemřel legendární týmový manažer a majitel David Price

Ve věku 75 let zemřel David Price – správný anglický gentleman, manažer a majitel závodních stájí, které přes čtyři desetiletí neodmyslitelně patřily na špičku mezinárodní scény motorsportu. Majitel organizace DPR slavil ohromné úspěchy s jezdci jako Nigel Mansell, Martin Brundle,

Zemřel 54násobný účastník GP-F1 Philippe Streiff

Krátce před Vánoci zastihla svět motorsportu další smutná zpráva: zemřel 67letý Francouz Philippe Streiff, jezdec F1, který musel od své těžké nehody roku 1989 v Riu žít v invalidním vozíku. Ne zcela naplněná kariéra blonďatého dlouhána začínala velmi slibně. Roku 1981 získal

reklama