Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Sprint F3 v Le Castellet: Shwartzman jakoby ve vlastní lize…

V neděli ráno měli borci FIA-Formule 3 příležitost stáhnout bodový náskok obou es týmu Prema Roberta Shwartzmana a Jehana Daruvaly. Piloti Sauber Junior Teamu by Charouz se chtěli pokusit ukořistit své první body roku vůbec. Nepodařilo se ani jedno. Převaha jezdců italské stáje je prostě příliš velká…

Nejlepší startovní místo připadlo osmému ze soboty, Australanovi Alexovi Peronimu. Jezdec týmu Campos této darované výhody využil dobře a při sprintu do první zatáčky za sebou těsně udržel juniora Red Bullu, Jukiho Tsunodu. Za nimi se z prvního kola vrátili Viscaal, Piquet, Piquet a Shwartzmann, zatímco byl Daruvala jen devátý. Z týmu Sauber Junior by Charouz vykročil do závodu nejslibněji Fabio Scherer a držel 12. místo.

Zatímco dlouhovlasý Tasmánec Peroni s velkou námahou dokázal držet Tsunodu za sebou, zahájil Robert Shwartzman po čtvrtině závodu svůj nezadržitelný postup kupředu a posunul se před Viscaala a Piqueta na třetí místo. V osmém kole se Jenzerův japonský jezdec přeci jen dostal do vedení, to již ale i Shwartzman „dýchal druhému Peronimu na záda.“ V devátém kole maličký Rus uděřil: dobrodružným manévrem na brzdě před šikanou rovinky Mistral předjel oba vozy před sebou! Peroni při tom musel do nouzové zóny a na třetí místo se posunul Piquet.

Po 10 ze 20 kol závodu tedy vedl nezadržitelně Shwartzman před Tsunodou a Piquetem, které rychle doháněl Daruvala. Scherer (Sauber Junior Team by Charouz) byl 14., Hyman 15. a Zendeli po kolizi s Deleddou jen 25. Švýcar ovšem musel brzy po poločase kvůli závadě vzdát.

Osm kol před koncem se Piquet dostal na druhé místo a Tsunoda pak musel před sebe pustit i Daruvalu. Ind pak na čas převzal druhé místo od Piqueta, mladý Brazilec se ale v pěkném boji nakonec přeci jen prosadil. Malé body si rozdělili Verschoor (MP), třetí jezdec Premy Armstrong, Lawson (MP), Hughes (HWA) a Sargeant (Carlin), který dojel pro první bod roku stáji Carlin.

Na body si Sauber Junior Team by Charouz musí nejméně do příštího víkendu v Rakousku počkat. Hyman dojel po dobrém závěru 13. a Zendeli 16.      

Výsledek nedělního sprintu F3 v Le Castelletu:

  1. Robert Shwartzman, Prema                          
  2. Jehan Daruvala, Prema                                
  3. Pedro Piquet, Trident                                  
  4. Robart Verschoor, MP  
  5. Marcus Armstrong, Prema
  6. Liam Lawson, MP
  7. Jake Hughes, HWA
  8. Logan Seargant, Carlin

 13. Raul Hyman, Sauber Junior Team by Charouz              
16. Lirim Zendeli, Sauber Junior Team Charouz
Nedojel: Fabio Scherer, Sauber Junior Team Charouz

Foto: Sauber Junior Team
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama