Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

F3 ve Francii: Indická radost a české zklamání

Vedle nejlepšího Jakeho Hughese (HWA) to byli piloti Premy Jehan Daruvala, Robert Shwartzman a Marcus Armstrong společně s Pedrem Piquetem (Trident), kteří si v páteční kvalifikaci připravili nejlepší výchozí pozice pro sobotní závod. O pilotech stáje Sauber Junior Team by Charouz se něco takového tvrdit nedalo: startovní místa 17. (Lirim Zendeli), 23. (Fabio Scherer) a 24. (Raul Hyman) slibovala body jen za opravdu výjimečných okolností.

Zkušený Angličan Hughes překvapil nejen kvalifikaci: své konkurenty překvapil raketovým startem a bezvadným prvním kolem i v sobotu. Více než sekundu za ním se po „nervozním“  prvním kole usadil rovněž výborně startující Piquet, pak Daruvala, Armstrong a Viscaal. Charouzova jednička Zendeli postoupila na 13. místo.

 Ve třetím kole se Daruvala posunul před Piqueta a během následujících tří kol se před Brazilce dostali i Armstrong se Shwartzmanem. Ind Daruvala poté šikovně dotahoval lídra Hughese a v poslední zatáčce 9. kola se mu skutečně podařilo převzít první místo. Po deseti kolech, tedy o poločas závodu vedl Daruvala před Hughesem, na kterého se začali tlačit i Armstrong, Shwartzman a Piquet. Dále vzadu se Zendeli po několika chybičkách propadl polem až na 17. místo těsně před kolegu Scherera. Po kolizi s Laaksonenem pak zavítal do boxů a vzdal. Nutno podotknout, že německý pilot jel s vysokou horečkou a byla otázka, zda se vůbec postaví na start.

Hrdinou dne se stal Daruvala, který si ve druhé části závodu dojel pro druhé vítězství roku. Přitom mu hrál do karet fakt, že se čtveřice za ním zábavně přetahovala o druhou pozici. Tento „čtyřboj“ skončil v 16. kole Hughesem zaviněnou kolizí s Armstrongem. Druhé místo si nakonec těsně zajistil Shwartzman před Piquetem a juniorem Red Bullu, Juri Vipsem. Za Viscaalem, Armstrongem a Tsunodou si osmou pozicí pojistil nedělní pole-position Ital Peroni. Dva zbývající vozy Sauber Junior Team by Charouz závod dokončily, ale jen ve druhé polovině klasifikovaných, což jistě neodpovídá představám stáje.

Výsledek sobotního závodu F3 v Le Castelletu:

1. Jehan Daruvala, Prema                                  

2. Robert Shwartzman, Prema                           

3. Pedro Piquet, Trident                                  

4. Juri Vips, Hitech  

5. Bent Viscaal, HWA                                                                             

6. Marcus Armstrong, Prema                           

7. Juki Tsunoda, Jenzer

8. Alex Peroni, Campos   

9. Liam Lawson, MP

10. David Beckmann, ART                              

….          

15. Fabio Scherer, Sauber Junior Team by Charouz           

17. Raul Hyman, Sauber Junior Team by Charouz  

Nedojel: Lirim Zendeli, Sauber Junior Team by Charouz        

Text: Roman Klemm
Foto: Sauber Junior Team

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama