Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

reklama

Indianapolis: Jak Rookie Marcus Ericsson vyhrál Pit Stop Competition

Asi překvapí, že víkend Indy500 nabízí divákovi jen dva závody: páteční Freedom100 pro dorosteneckou sérii Indy Lights a vlastních 500 mil v neděli. Roku 1981 (vyhrál tehdy Team Penske s Bobbym Unserem v kokpitu) si v Indianapolisu pro zpestření svého programu vymysleli novinku, která se od té doby stala neodlučitelným prvkem klasického pátečního Carburation Day: soutěž týmů o nejrychlejší zastávku v boxech „Pit-Stop-Competition“.

Koná se před plnými tribunami v boxové uličce a časem si vydobyla na důležitosti – vždyť dokonce Roger Penske zmínil úspěchy své stáje při „Pit Stop Competition“ v rámci svého proslovu k 50. účasti jeho týmu v Indianapolisu.

Většina účastněných si proto nenechá lukrativní kratochvíli ujít – mechanici vítěze získají mimo věcných cen i 50.000 dolarů. Letos se prosadil Rookie Marcus Ericsson (Smith) v napínavém finále proti zkušeném Scottovi Dixonovi (Ganassi).

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

To jsou Grid Girls roku 2021: Lea Erning z Münsterlandu

Ze známých důvodů je letos nebylo vidět příliš často. Až koncem sezony se se objevily především díky promotérům ADAC-GT Masers: půvabné okrasy paddocku a startovního roštu, Grid Girls. Jednou z nich byla Lea Erning, která se nám představí v krátkém

Top12 „NEJ“ Romana Klemma motoristické sezony 2021

Z důvodu známých všudepřítomných politických represálií neproběhl „můj ročník“ 2021 zdaleka tak, jak jsem ho plánoval. Našly se ale světlé momenty… 1. Nejnezapomenutelnější den roku: Setkání s Emersonem Fittipaldim 29. červen 2021 do smrti nezapomenu. Měl jsem možnost pobýt v

reklama