Sobota 13.07.2024

Sobota 13.07.2024

Sobota 13.07.2024

reklama

Indianapolis: Jak Rookie Marcus Ericsson vyhrál Pit Stop Competition

Asi překvapí, že víkend Indy500 nabízí divákovi jen dva závody: páteční Freedom100 pro dorosteneckou sérii Indy Lights a vlastních 500 mil v neděli. Roku 1981 (vyhrál tehdy Team Penske s Bobbym Unserem v kokpitu) si v Indianapolisu pro zpestření svého programu vymysleli novinku, která se od té doby stala neodlučitelným prvkem klasického pátečního Carburation Day: soutěž týmů o nejrychlejší zastávku v boxech „Pit-Stop-Competition“.

Koná se před plnými tribunami v boxové uličce a časem si vydobyla na důležitosti – vždyť dokonce Roger Penske zmínil úspěchy své stáje při „Pit Stop Competition“ v rámci svého proslovu k 50. účasti jeho týmu v Indianapolisu.

Většina účastněných si proto nenechá lukrativní kratochvíli ujít – mechanici vítěze získají mimo věcných cen i 50.000 dolarů. Letos se prosadil Rookie Marcus Ericsson (Smith) v napínavém finále proti zkušeném Scottovi Dixonovi (Ganassi).

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama