Sobota 24.02.2024

Sobota 24.02.2024

Sobota 24.02.2024

reklama

Chlad junior na Red Bull Ringu: Boj o vítězství, pak havárie

Druhý podnik letoší sezóny ESET V4 Cupu se konal na rakouském Red Bull Ringu. Hodně vidět byl i český jezdec Richard Chlad junior, byť ne vždy to bylo v pozitivním slova smyslu. Zatímco ve vytrvalostním závodě se pral o vítězství, druhý závod pak nedojel.

Vypadalo to na one man show. Mateusz Lisowski v Audi R8 LMS GT3 z týmu Olimp Racing si ve vytrvalostním závodě na Red Bull Ringu počínal jako zkušený mazák (což on bezesporu je). Ale ne vždycky všechno dopadne tak, jak se na trati zdá. Lisowski sice držel skvělé tempo, ale jet tak, jako kdybyste měli za zády smečku zuřivých vlčáků se ne vždy vyplácí. Jízda na hranici možností se mu stala osudnou, když Lisowski v deváté zatáčce několikrát přejel bílou čáru. A jelikož se tak stalo v poslední minutě, udělenou penalizaci si už nestačil vyzvednout a v cíli z toho byl časový hendikep, který ho nakonec stál vítězství.

Toho využila dvojice Filip Sládečka s Lamborghini Huracan a Richard Chlad junior v Audi R8 LMS ultra, kteří se tak defacto rvali o první příčku. Drželi se za sebou, jakoby je spojovalo neviditelné lano. Perfektní jízda, která musela těšit každého fanouška přesto, že oba jeli na maximum. Dokonce ani jeden z nich nevystoupil v boxech ze svého auta, tradiční střídání v „hodinovce“ tak neproběhlo. Jakmile je mechanici pustili zpět na trať, opět pokračoval famózní souboj. Třešničkou na dortu pak byl safety car, který vyjel čtvrt hodiny před koncem. Po restartu mezi nimi byl rozdíl půl sekundy!

Sládečka nakonec tlaku odolal a Endurance vyhrál a navázal na první místo z Maďarska. Triumf ve třídě GT3 mohl slavit Chlad junior před smutným Lisowskim. Ten si však spravil chuť o den později, kdy byl Red Bull Ring svědkem ošklivé nehody Richarda Chlada juniora. V poslední zatáčce prvního kola jeho Audi R8 LMS narazilo do bariéry a kusy auta létaly vzduchem. Českému jezdci se při havárii zaviněné mechanickým zablokováním levého předního kola naštěstí nic nestalo, což bylo v tu chvíli nejdůležitější. Další díl šampionátu se jede v Poznani.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama