Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

reklama

Chlad junior na Red Bull Ringu: Boj o vítězství, pak havárie

Druhý podnik letoší sezóny ESET V4 Cupu se konal na rakouském Red Bull Ringu. Hodně vidět byl i český jezdec Richard Chlad junior, byť ne vždy to bylo v pozitivním slova smyslu. Zatímco ve vytrvalostním závodě se pral o vítězství, druhý závod pak nedojel.

Vypadalo to na one man show. Mateusz Lisowski v Audi R8 LMS GT3 z týmu Olimp Racing si ve vytrvalostním závodě na Red Bull Ringu počínal jako zkušený mazák (což on bezesporu je). Ale ne vždycky všechno dopadne tak, jak se na trati zdá. Lisowski sice držel skvělé tempo, ale jet tak, jako kdybyste měli za zády smečku zuřivých vlčáků se ne vždy vyplácí. Jízda na hranici možností se mu stala osudnou, když Lisowski v deváté zatáčce několikrát přejel bílou čáru. A jelikož se tak stalo v poslední minutě, udělenou penalizaci si už nestačil vyzvednout a v cíli z toho byl časový hendikep, který ho nakonec stál vítězství.

Toho využila dvojice Filip Sládečka s Lamborghini Huracan a Richard Chlad junior v Audi R8 LMS ultra, kteří se tak defacto rvali o první příčku. Drželi se za sebou, jakoby je spojovalo neviditelné lano. Perfektní jízda, která musela těšit každého fanouška přesto, že oba jeli na maximum. Dokonce ani jeden z nich nevystoupil v boxech ze svého auta, tradiční střídání v „hodinovce“ tak neproběhlo. Jakmile je mechanici pustili zpět na trať, opět pokračoval famózní souboj. Třešničkou na dortu pak byl safety car, který vyjel čtvrt hodiny před koncem. Po restartu mezi nimi byl rozdíl půl sekundy!

Sládečka nakonec tlaku odolal a Endurance vyhrál a navázal na první místo z Maďarska. Triumf ve třídě GT3 mohl slavit Chlad junior před smutným Lisowskim. Ten si však spravil chuť o den později, kdy byl Red Bull Ring svědkem ošklivé nehody Richarda Chlada juniora. V poslední zatáčce prvního kola jeho Audi R8 LMS narazilo do bariéry a kusy auta létaly vzduchem. Českému jezdci se při havárii zaviněné mechanickým zablokováním levého předního kola naštěstí nic nestalo, což bylo v tu chvíli nejdůležitější. Další díl šampionátu se jede v Poznani.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

To jsou Grid Girls roku 2021: Lea Erning z Münsterlandu

Ze známých důvodů je letos nebylo vidět příliš často. Až koncem sezony se se objevily především díky promotérům ADAC-GT Masers: půvabné okrasy paddocku a startovního roštu, Grid Girls. Jednou z nich byla Lea Erning, která se nám představí v krátkém

Top12 „NEJ“ Romana Klemma motoristické sezony 2021

Z důvodu známých všudepřítomných politických represálií neproběhl „můj ročník“ 2021 zdaleka tak, jak jsem ho plánoval. Našly se ale světlé momenty… 1. Nejnezapomenutelnější den roku: Setkání s Emersonem Fittipaldim 29. červen 2021 do smrti nezapomenu. Měl jsem možnost pobýt v

reklama