Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

První závod F2 v Barceloně: Zvítězil Latifi, první body pro Charouzova Ilotta

Čtyřiadvacetiletý testovací jezdec Williamsu Nicholas Latifi je ve Formuli 2 již několik let a lepší se sezonu od sezony: V Barceloně si připsal své třetí vítězství roku před Britem Aitkenem a Číňanem Zhouem. Body ukořistil ve Španělsku i tým Antonína Charouze, jehož pilot Callum Ilott, člen akademie Ferrari, dojel na dobrém osmém místě.

Pro český tým Sauber Junior by Charouz pokračovaly trable z dopoledního podniku F3 hned před startem závodu Formule 2: Američan Juan Manual Correa nemohl vyrazit do zahřívacího kola a maršálkové ho z gridu odtlačili do boxů.

Co se ale dělo na špičce? 24letý Luca Ghiotto stál na pole-position letos již podruhé, start ve Španělsku ale kompletně zpackal. O to lépe vyrazil ze druhé řady jeho stájový kolega od UNI Virtuosi, Guynyu Zhou. První šikanou proletěl čínský junior Renaultu jako první před Latifim, de Vriesem, Aitkenem a jezdcem Antonína Charouze, Callumem Ilottem. Ještě v prvním kole se střetli Schumacher s Alesim, načež byl závod neutralizován za Safety Carem. Poleman Ghiotto zastavil v boxech, aby nechal po srážce s Boccolaccim opravit poničený vůz.

Po dvou kolech se opět závodilo a nováček Zhou s přehledem uhájil svou první pozici. Již po šesti kolech ovšem společně s Latifim zavítal do boxů a měnil pneumatiky. Třetí místo poté držel Macušita s de Vriesem, Aitkenem a Ilottem v těsném závěsu. Ve 12. kole Nizozemec Japonce předjel a ještě ve stejném kole se to podařilo i Aitkenovi.

Po polovině závodu, tedy po 18 kolech, vedl Zhou o 2,3s před Latifim. S podobným odstupem následovali de Vries s Aitkenem a o další 2s za nimi Macušita s číhajícím Ilottem v závětří. Toto pařad platilo až do 25, kola, kdy se Aitken na konci rovinky posunul na třetí pozici. O dvě kola později předvedl stejně povedený manévr Ilott vůči Macišitovi.

V závěrečných 10 kolech ovšem začal zkušený Latifi lídra Zhoua dotahovat. V 31. kole bylo vedení „žlutého pilota ve žlutém voze“ minulostí. Z lídra tabulky Latifiho se stal i lídr závodu a Kanaďan si dojel pro třetí úspěch roku. Dvě kola před cílem předjel Číňana i Anglo-Korejec Jack Aitken. Za vítěznou trojicí předvedl nešťastný a naštvaný Ghiotto, „co mohlo být, nebýt zkaženého odpichu“: po strhujícím finiši ještě dojel čtvrtý! Pátý skončil opět poněkud bledý Nyck de Vries před Francouzem Anthoine Hubertem a Britem Jordanem Kingem, který si připsal i body za nejrychlejší kolo závodu. Callum Ilott skončil osmý, což znamená pro Charouzova pilota pole-position pro nedělní sprint. Zbývající bodovaná místa obsadili Sean Gelael a Ralph Boschung.

Druhý Charouzův jezdec Correa odstoupil po delší zastávce v boxech a následující srážce s Micken Schumacherem.

Výsledek sobotního závodu F2 v Barceloně:

  1. Nicholas Latifi, DAMS
  2. Jack Aitken, Campos
  3. Guanyu Zhou, UNI Virtuosi
  4. Luca Ghiotto, UNI Virtuosi
  5. Nyck de Vries, ART
  6. Anthoibe Hubert, Arden
  7. Jordan King, MP
  8. Callum Ilott, Sabuer Junior by Charouz
  9. Sean Gelael, Prema
  10. Ralph Boschung, Trident

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm a Sauber Junior Team

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama