Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

reklama

První závod F2 v Barceloně: Zvítězil Latifi, první body pro Charouzova Ilotta

Čtyřiadvacetiletý testovací jezdec Williamsu Nicholas Latifi je ve Formuli 2 již několik let a lepší se sezonu od sezony: V Barceloně si připsal své třetí vítězství roku před Britem Aitkenem a Číňanem Zhouem. Body ukořistil ve Španělsku i tým Antonína Charouze, jehož pilot Callum Ilott, člen akademie Ferrari, dojel na dobrém osmém místě.

Pro český tým Sauber Junior by Charouz pokračovaly trable z dopoledního podniku F3 hned před startem závodu Formule 2: Američan Juan Manual Correa nemohl vyrazit do zahřívacího kola a maršálkové ho z gridu odtlačili do boxů.

Co se ale dělo na špičce? 24letý Luca Ghiotto stál na pole-position letos již podruhé, start ve Španělsku ale kompletně zpackal. O to lépe vyrazil ze druhé řady jeho stájový kolega od UNI Virtuosi, Guynyu Zhou. První šikanou proletěl čínský junior Renaultu jako první před Latifim, de Vriesem, Aitkenem a jezdcem Antonína Charouze, Callumem Ilottem. Ještě v prvním kole se střetli Schumacher s Alesim, načež byl závod neutralizován za Safety Carem. Poleman Ghiotto zastavil v boxech, aby nechal po srážce s Boccolaccim opravit poničený vůz.

Po dvou kolech se opět závodilo a nováček Zhou s přehledem uhájil svou první pozici. Již po šesti kolech ovšem společně s Latifim zavítal do boxů a měnil pneumatiky. Třetí místo poté držel Macušita s de Vriesem, Aitkenem a Ilottem v těsném závěsu. Ve 12. kole Nizozemec Japonce předjel a ještě ve stejném kole se to podařilo i Aitkenovi.

Po polovině závodu, tedy po 18 kolech, vedl Zhou o 2,3s před Latifim. S podobným odstupem následovali de Vries s Aitkenem a o další 2s za nimi Macušita s číhajícím Ilottem v závětří. Toto pařad platilo až do 25, kola, kdy se Aitken na konci rovinky posunul na třetí pozici. O dvě kola později předvedl stejně povedený manévr Ilott vůči Macišitovi.

V závěrečných 10 kolech ovšem začal zkušený Latifi lídra Zhoua dotahovat. V 31. kole bylo vedení „žlutého pilota ve žlutém voze“ minulostí. Z lídra tabulky Latifiho se stal i lídr závodu a Kanaďan si dojel pro třetí úspěch roku. Dvě kola před cílem předjel Číňana i Anglo-Korejec Jack Aitken. Za vítěznou trojicí předvedl nešťastný a naštvaný Ghiotto, „co mohlo být, nebýt zkaženého odpichu“: po strhujícím finiši ještě dojel čtvrtý! Pátý skončil opět poněkud bledý Nyck de Vries před Francouzem Anthoine Hubertem a Britem Jordanem Kingem, který si připsal i body za nejrychlejší kolo závodu. Callum Ilott skončil osmý, což znamená pro Charouzova pilota pole-position pro nedělní sprint. Zbývající bodovaná místa obsadili Sean Gelael a Ralph Boschung.

Druhý Charouzův jezdec Correa odstoupil po delší zastávce v boxech a následující srážce s Micken Schumacherem.

Výsledek sobotního závodu F2 v Barceloně:

  1. Nicholas Latifi, DAMS
  2. Jack Aitken, Campos
  3. Guanyu Zhou, UNI Virtuosi
  4. Luca Ghiotto, UNI Virtuosi
  5. Nyck de Vries, ART
  6. Anthoibe Hubert, Arden
  7. Jordan King, MP
  8. Callum Ilott, Sabuer Junior by Charouz
  9. Sean Gelael, Prema
  10. Ralph Boschung, Trident

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm a Sauber Junior Team

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama