Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Rus Robert Shwartzman zahájil novou éru Formule 3 nejrychlejším časem kvalifikace

V rámci Velké ceny Španělska v Barceloně vstoupila FIA Formule 3 do nové éry: Své závody bude tato třída od letošní sezony absolvovat výlučně v rámci Grand Prix Formule 1 – převzala tak roli svého předchůdce GP3. Pevnou součástí této „nové“ Formule 3 se zásluhou Antonína Charouze stal i český tým Sauber Junior Team by Charouz, který nasazuje tři vozy pro Němce Lirima Zendeliho, Švýcara Fabia Scherera a Brita Raoula Hymana.

Volný ranní trénink vyšel nejlépe synovi trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta, Pedrovi. Za pilotem týmu Trident se seřadili Juri Vips (Hitech), Robert Shwartzman (Prema) a Niko Kari (Trident), zatímco se jezdci stáje Sauber Junior s technikou a tratí seznamovali na decentních místech 19 (Zendeli), 27 (Hyman) a 29 (Scherer).

O postavení na startu se jelo až od šesté hodiny večer a do této kvalifikace nejlépe vykročil tým Prema, jehož jezdci Shwartzman a Jehan Daruvala se hned zpočátku zabydleli na špičce tabulky časů. Za nimi se zařadil novopečený junior Red Bullu, Juri Vips (Hitech). Nejlepší z Charouzova tria byl úřadující mistr německé F4 Lirim Zendeli na 9. pozici.

Po krátké návštěve boxů měli všichni příležitost využít druhé sady pneumatik ke zlepšení. 9 minut před koncem session vyrazilo pole znovu na trať. Byl to dánský jezdec ARTu Christian Lungaard, komu se podařilo Shwartzmanův čas překonat, malý Rus ze stáje Prema si ovšem pole position nedal vzít a ve svém posledním kole se znovu posunul na špičku. Do druhé startovní řady prvního závodu se kvalifikovali piloti Premy Marcus Armsrong s Jehanem Daruvalou, za nimi vytvořili třetí řadu Američan Logan Sargeant (Carlin) s Finem Simo Laaksonenem (MP) a čtvrtou jezdci ARTu, Němec David Beckmann (ART) s Britem Maxem Fewtrellem. Charouzův chráněnec Lirim Zendeli zahájil sou kariéru ve Formuli 3 dobrým 14. časem, hned za zkušeným Pedrem Piquetem, který tedy zase jednou zklamal očekávání svého otce. Fabio Scherer zajel v našlapaném poli 30 vozů 17. čas, Raoul Hyman 25.

Top 10 Barcelonské kvalifikace F3:

 1. Robert Shwartzman, Prema                                         1:31,975s
 2. Christian Lungaard, ART                                           1:32,083s
 3. Marcus Armstrong, Prema                                    1:32,427s
 4. Jehan Daruvala, Prema                                                 1:32,529s
 5. Logan Sargeant, Carlin                                                 1:32,660s
 6. Simo Laaksonen, MP                                                   1:32,755s
 7. David Beckmann, ART                                               1:32,829s
 8. Max Fewtrell, ART                                                     1:32.857s
 9. Alex Peroni, Campos                                                   1:32,863s
 10. Yuki Tsunoda, Jenzer                                            1:32,875s
 1. Lirim Zendeli, Sauber Junior by Charouz             1:32,934s
 2. Fabio Scherer, Sauber Junior by Charouz           1:33,022s
 3. Raoul Hyman, Sauber Junior by Charouz             1:33,564s

Text Roman Klemm, foto Roman Klemm a Sauber Junior Team

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama