Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

25 let po Sennově smrti: V Imole se sešli fandové a pamětníci

Strašlivá Villeneuveho nehoda roku 1980, skandální závod FISA a „ukradené Pironiho vítěztsví“ roku 1982, Patreseho potupa a Tambayovo let k nesmrtelnosti o rok později, Piquetovo a Bergerovo „seznámení se zdí zatáčky Tamburello v letech 1987 a 1989, no a samozřejmě tragický víkend sezony 1994, kdy tam zemřeli Ratzenberger se Sennou – to vše člověka napadne v souvislosti se slovem IMOLA.

Časy klasické Velké ceny San Marina na okruhu Enzo é Dino Ferrari di Imola patří sice (ve prospěch pochybných „eventů“ v Asii a Arábii) nenávratně minulosti, díky neustávajícímu angažmá Piercala Minardiho na okruhu u Bologně ale i letos řvaly motory „opravdových“ Formulí 1. Již počtvrté tam pořádali povedený podnik „Minardi Day“, při kterém si bývalí členové, technici a piloti maličkého týmu z Feanzy znovu připoměli svou účast v mistrovství světa.

1. května tomu bude 25 let co právě v Imole zahynul Brazilský šampion Ayrton Senna. Proto se na okruh Enzo e Dino Ferrari přijel podívat i klub bývalých pilotů Formule 1. Po paddocku se proto procházeli Dinosuři sportu jako Hans Herrmann, Richard Attwood, Teddy Pilette, Jo Vonlanthen, Patrick Tambay nebo David Piper.

Letos se v kokpitech Minardiho vozů (a dalších zajímavých monopostů) a mimo ně v Imole objevila esa jako Pierluigi Martini, Riccardo Patrese, Alessandro Nannini, Alex Caffi, Bruno Giacomelli, Fabrizio Barbazza, Gianni Lavaggi, Carlo Facetti, Mauro Forghieri, Antonio Tomaini a řada dalších.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama