Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Velká paráda Mercedesu. V Austrálii vyhrál Bottas, druhý dojel Hamilton

Velkou cenou Austrálie už tradičně odstartovala nová sezóna Formule 1. Jestli někdo před závody spekuloval o tom, jak jsou na tom vozy Mercedesu po zvláštním testech v Barceloně, dostal jasnou odpověď parádním doublem. Naopak Ferrari se stupňů vítězů nedočkalo.

V Austrálii to nikdy není žádné velké představení, co se týká předjíždění. A bohužel se diváci nedočkali ani letos. Když se měl nějaký monopost dostat přes soupeře, byl to spíš boj než cokoli jiného. Na druhou stranu to byla voda na mlýn pro Valtteriho Bottase, který si po velmi utrápené sezóně 2018 spravil chuť a závod vyhrál s obrovským přehledem. Fin si připsal i bonusový bod, když zajel nejrychlejší kolo závodu. Bez zajímavosti není, že první Ferrari Sebastiana Vettela dorazilo do cíle až 57 sekund za vítězem. Jeho týmový parťák Charlse Leclers byl od další sekundu zpět.

Poprvé od Velké ceny Velké Británie před 11 lety se na stupně vítězů dostala Honda coby dodavatel motorů díky třetímu místu Maxe Verstappena. Možná, kdyby byl závod o něco delší nebo trať nabízela více možností k předjíždění, borec Red Bullu by se dokázal dostat přes druhého Hamiltona. Ale to jsou jen kdybys a na ty se ani v motosportu nehraje. Velké zklamání si prožil Pierre Gasly. Druhý pilot Red Bullu skončil až jedenáctý, když se po špatném startu nedokázal prokousat dopředu.

Nespokojenost vládne i u Haasu, když vlastní chybou přišli o velký počet bodů a z dobře rozjetého závodu se stala spíš noční můra. Chtělo by se říci, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíte, pro Haas to ale evidentně neplatí, z vlastních přešlapů se nedokázali poučit.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama