Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

reklama

Muzeum sportovních vozů v Lánech vás okouzlí

Pokud se zajímáte o historii a navíc jste milovníky motorů, tak tady prostě nemůžete chybět! Muzeum sportovních vozů v Lánech na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou a zanechá ve vás příjemné pocity. A pokud nejste fanoušci tohoto sporotvního odvětví, tak to vlastně vůbec nevadí.

Ne vždy musí být muzeum historicky cennou budovou nebo vzniká na místech se zajímavou minulostí. Muzeum sportovních vozů je totiž zrekonstruovaná bývalá samoobsluha a přilehlé hospodářské stavení. Dnes byste to ale vůbec nepoznali. Pro veřejnost bylo v Lánech otevřeno v říjnu roku 1997 a dnes se rozkládá ve dvou podlažích a má k dispozici i depozit. Vidět zde můžete více než stovku exponátů, které tvoří sportovní vozy od dvacátých let minulého století až po současnost. Mezi nejstarší kousky hodně obdivu patří Ford „T“, který byl vyroben v roce 1914. Sbírku však tvoří i mnohem modernější stroje včetně okruhových speciálů.

Samozřejmě jedním z největších lákadel jsou formule. I zde si na své přijde každý fajnšmekr. Vidět totiž můžete vozy z roku 1967 až po současné rychlíky ze stáje Lotus či formue americké série IRL, formule GP3 či formule Easter. Když si budete chtít na chvíli odpočinout, ani to v Lánech není problém. Restaurace je přímo v areálu. Když byste toužili po delším ubytování, tak ideálně v místním hotelu. Je zřejmé, že do muzeum se můžete vydat jak na třeba jen půldenní výlet s rodinou včetně dětí, tak si tu také můžete užít několik nezapomenutelných dní. O to, že byste se snad nudili, opravdu strach mít nemusíte. Důkazem je fakt, že do muzea se dorazila podívat i řada známých tváří včetně moderátorky Evy Perkausové (viz. video pod článkem).

 

 

 

 

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

To jsou Grid Girls roku 2021: Lea Erning z Münsterlandu

Ze známých důvodů je letos nebylo vidět příliš často. Až koncem sezony se se objevily především díky promotérům ADAC-GT Masers: půvabné okrasy paddocku a startovního roštu, Grid Girls. Jednou z nich byla Lea Erning, která se nám představí v krátkém

Top12 „NEJ“ Romana Klemma motoristické sezony 2021

Z důvodu známých všudepřítomných politických represálií neproběhl „můj ročník“ 2021 zdaleka tak, jak jsem ho plánoval. Našly se ale světlé momenty… 1. Nejnezapomenutelnější den roku: Setkání s Emersonem Fittipaldim 29. červen 2021 do smrti nezapomenu. Měl jsem možnost pobýt v

reklama