Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

reklama

Zkušenost k nezaplacení: Ptáček junior dokončil svou „kampaň“ na Novém Zélandu

Prestižní seriál Castrol Toyota Racing 2019 je minulostí. Nás může těšit, že svou stopu na Novém Zélandě zanechal i český jezdec Petr Ptáček junior. Manfeild Circuit Chris Amon mu bohužel tentokrát příliš nesvědčil. Ani v hodnocení celého šampionátu mladý pilot příliš nezářil.

Je nutné přiznat, že Petr na Nový Zéland odjížděl s většími ambicemi, než je konečné jedenácté místo v konečném pořadí a čtvrtá příčka mezi nováčky. Cítil formu a chtěl ji prodat více, než bylo jediné umístění na stupních vítězů. Na druhou stranu z každého závodu plyne poučení a kdo Petra zná, tak dobře ví, že on ze všeho vytěží naprosté maximum. Každá zkušenost se mu bude hodit do již brzy začínající evropské části sezóny. „Jsem přesvědčen, že věci se dějí z nějakého důvodu. Je důležité se poučit. Když se podíváte na špičkové jezdce, všichni byli někdy zklamání a frustrovaní. Ale dokázali se přes to přenést a přeměnit vše v pozitiva,“ má jasno Ptáček junior.

Pravdou je, že poslední závodní víkend měl Petr na Novém Zélandu také kopec smůly. Už v kvalifikaci bylo zřejmé, že auto nejede podle představ. Přesto Ptáček junior do prvního závodu odstartoval solidně a prokousával se pořadím vpřed. V tu chvíli ho ale z trati vyhodil neovladatelný vůz jednoho ze soupeřů. V neděli se pak nejprve nevešel do elitní desítky, poslední závod novozélandského dobrodružství znovu nedokončil, když vyjel na trávu. „Byl to tu celkově skvělý zážitek. Jasně, udělal jsem nějaké chyby, než jsem se naučil jezdit s novým autem na nových tratích. Také mě, ale srážely časté poruchy, trápil nás hlavně motor. Ale jak už jsem říkal, vše si vyhodnotím a věřím, že v Evropě budu silnější, než jsem byl loni, nejsem jezdec který si stěžuje na auto nebo na tým, i když bych asi na to měl tentokrát nárok, “ říká loňský vítěz kategorie „Rookie“ italské Formule 4.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama