Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Nová Formule 3: S testy začíná i Charouzova stáj

Nová sezóna, nová formule 3, vesměs i noví jezdci. Premiéra F3 ve zbrusu novém kabátě je sice ještě daleko, všechny týmy už však začínají s předsezónními testy. Většina z nich potřebuje vyřešit spoustu neznámých včetně obsazení závodních sedaček na příští sezónu.

Výjimku v tomto ohledu netvoří ani česká stáj Charouz Racing System, nově Sauber junior team. Na testech na okruhu Yas Marina v Abu Dhabí se v jejích monopostech objevý „starý známý“ z formule 4, vítěz německého šampionátu F4 ADAC Lirim Zendeli, Fabio Scherer ze Švýcarska a Novozélanďan Marcus Armstrong. V dalších dnech to pak budou i další jména. Piloti mají před sebou tři dny, ve kterých budou muset ukázat, že si sedadlo u českého týmu zaslouží. Pokud se neosvědčí, bude se ideální složení hledat dále, možností ještě bude celkem dost.

Seriál formule 3 od příští sezóny nahrazuje sérii GP3, kterou letos doslova ovládl team ART Grand Prix. Zároveň to znamená, že se v rámci kolotoče závodů budou na jednotlivých Velkých cenách potkávat F1, F2 i F3. Pro jednotlivé jezdce z nižších soutěží to tak bude velmi dobrá motivace. Přeci jen vidět na vlastní oči mnohdy své idoly je to pravé, co je může posunout zase o něco dále. A hlavně jde o sbírání bodů na vytouženou superlicenci potřebnou pro F1. Konkurence je však samozřejmě veliká. Uvidíme, kdo tedy nakonec zaujme místo nejen u Charouz Racing System.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama