Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

reklama

Tatiana Calderón chce do F2: Vyjde to u české stáje Charouz Racing Systém, nově Sauber junior?

Na výsledkové listině posledního závodu sezóny Formule 2 ještě skoro ani nezaschl inkoust a už jsou tu testy pro ročník 2019. Zatímco například stáj Prema Racing oznámila hvězdnou posilu v podobě šampiona GP3 Micka Schumachera, český tým Charouz Racing System ještě jasno nemá. Během následujících tří dnů bude hledat a zkoušet vhodné piloty pro rok 2019.

Není žádným tajemstvím, že po formuli 2 touží po třech letech v GP3 také kolumbijská pilotka Tatiana Calderón. A když si dáte dvě a dvě dohromady, tahle brunetka nemohla na první testy zamířit jinak, než právě k týmu Charouz Racing System. Tatiana má totiž velmi blízko k Sauberu, jehož je česká stáj oficiální juniorkou v šampionátech F2, F3 i F4. Tatiana už má za sebou testy s týmem Alfa Romeo Sauber F2 v Mexiku na propagační akci, stejně jako víkendový test ve Fioranu se Sauberem poháněným V8. Už ve čtvrtek 29. listopadu se Jihoameričanka předvedena okruhu Yas Marina a je tedy možné, že ji příští sezónu uvidíme v barvách českého týmu. O angažmá u Charouz Racing System se uchází i Callum Illot. Také bývalého člena juniorky Red Bullu prověří předsezónní testy, stejně jako Aitkena, Coiru a další.

Naopak asi jasno už mají ve stáji Prema Racing. Mick Schumacher zazářil v GP3, když získal osm vítězství a dalších čtrnáct umístění na stupních vítězů. Devatenáctiletý mladík je v italském týmu od roku 2016, přes formuli 4 a národní F3 byl tak vstup do F2 naprosto logický. „Jsem moc rád, že příští rok budu jezdit za Premu ve formuli 2. Je to pro mě další krok na mé sportovní cestě. Věřím, že se zlepším a dokážu, že jsem kvalitním jezdcem. Společně s Premou jsme tým a doufám, že dosáhneme dalších vítězství. Jsem nadšený, že se do kokpitu dostanu už během následujícím testování v Abu Dhabí,“ usmíval se Schumacher.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama