Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

Nedělní zlatý pohár Formule 2 ve Spa patří Doohanovi, body pro Staňka

Nedělní závod F2 ve Francorchampsu měl tři vítěze. Jack Doohan vyhrál závod, Theo Pourchaire převzal vedení v celkové tabulce a Roman Staněk bodoval.

Pro lídra celkové tabulky, Dána Frederika Vestiho skončila neděle ještě, než zhasla startovní světla: za vlhka trapně odložil svůj vůz na rovince Kemmel do svodidel při nájezdu na grid!

Jeho týmový kolega u Premy, Angličan Oliver Bearman využil své pole-position o to lépe a z prvního kola se vrátil na špičce před Pourchairem, Maloneyem, Fittipaldim a zle reagujícím Martinsem. Roy Nissany z PHM Racingu by Charouz postoupil na slibné 12. místo, Roman Staněk (Trident) byl 15., Charouzův nováček Josh Mason (směl kupodivu startovat z gridu) hnal pole před sebou.

Ve 4. kole se v Eau Rouge (!) navzájem dotkli Nissany a Leclerc, načež šel Monačan s prasklou pneumatikou do nebezpečných hodin. Kritickou situaci se štěstím ustál. Ve stejné fázi ztratil Maloney dvě pozice. Pořadí se poté ustálilo a kolem poloviny z 25 kol závodu jeli Bearman, Pourchaire, Fittipaldi, Martins a Maloney Ardenami se sekudovými odstupy.

Deset kol před koncem měnili Bearman s Pourchairem. Tým ART si při tom vedl lépe než Prema a Francouz převzal ještě v boxové uličce vedení!

Po následující nehodě Crawforda s Correou v Les Combes se ovšem neutralizovalo. Toho šikovně využil k pit-stopu Jack Doohan – a vrátil se na trať jako druhý za Pourchairem.  Také Roman Staněk měnil pneumatiky v této fázi a posunul se kupředu na dobrou 11. pozici.

Naostro se závodilo až závěrečných 5 kol. Tři kola před koncem využil Doohan výhody čerstvého měkkého obutí, odsunul Pourchaireho za sebe a dojel si po Hungaroringu pro druhé nedělní vítězství za sebou. Podobně se dařilo rozjetému Staňkovi, který dokázal předjet několik soupeřů a dojet po Baku, Monaku a Spielbergu letos počtvrté pro body. Vozy PHM Racingu by Charouz na body opět nestačily. Nissany dojel 13. a rychle se učící nováček Mason 15.  

 Výsledek závodu F2 ve Spa-Francorchamps:

1. Jack Doohan, Virtuosi

2. Theo Pourchaire, ART

3. Enzo Fittipaldi, Carlin

4.  Zane Maloney, Carlin                            

5. Victor Martins, ART

6. Richard Verschoor, Van Amersfoort

7. Oliver Bearman, Prema

8. Kush Maini, Campos

9. Roman Staněk, Trident

10. Ralph Boschung, Campos      

…    

13. Roy Nissany, PHM Racing by Charouz  

15. Josh Mason, PHM Racing by Charouz

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama