Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

reklama

Australský sprint F2 se stal kořistí Dennise Haugera

Historicky první závod FIA Formule 2 v Austrálii vyhrál norský junior Red Bullu, Dennis Hauger. Jezdec, který během své kariéry vždy spolehlivě „udeřil ve druhém roce“, tím podtrhl svou roli spolu-favorita na titul. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony znovu jen myslitelně těsně.  

Hodinku před kvalifikací Formule 1 se tribuny v Albert Parku pěkně zaplnily a proto směla i Formule 2 do svého historicky prvního závodu v Melbourne vyrazit před důstojnou kulisou. Fandové jistě doufali, že zažijí více závodění na 23 kol, než při sprintu F3, kdy se z velké části jen kroužilo za Safety Carem – průběh podniku je v tomto ohledu ovšem znovu zklamal. 

Z nejlepšího startovního místa směl vyrazit jezdec MP Motorsportu Dennis Hauger, před kolegou z kádru Red Bullu Jakem Crawfordem (Hitech), Kušem Mainim (Campos) a Arthurem Leclercem (DAMS). Lokální matador Jack Doohan se kvalifikoval jen jako 15., jedno místo za rychlejším z Charouzovy dvojice, Izraelcem Royem Nissanym. Trapně začal australský víkend pro Enza Fittipaldiho a Ralpha Boschunga: oba dokázali při nájezdu ke gridu na vlhké části okruhu uklouznout a do závodu nemohli nastoupit…

Seveřan Hauger využil na startu chladně své výhody a z prvního kola se vrátil ve vedení před silně atakujícím Crawfordem, Mainim, Leclercem, Martinsem a Bearmanem. Nissany byl 13., jedouc bezprostředně před Romanem Staňkem (Trident), druhý vůz PHM Racingu by Charouz s Benem Benavideem v kokpitu byl 16.

Během úvodní poloviny závodu dokázali oba junioři Red Bullu na špičce ostatním o 2 sekundy ujet, zbytek pole ovšem zůstal relativně sevřen a nabízel mnoho soubojů o pozice. Pořadí se přesto neměnilo. 9 kol před koncem předjel Staněk Doohana, do kterého hned na to vrazil Correa a poslal tak domácí naději do hodin. Právě v této fázi se o zvýšení napětí postaral začínající déšť. Následující neutralizace proto využilo několik jezdců z chvostu pole k výmně pneumatik. 

Situace ale vedla k pokračování neutralizační frašky, která již začala sprintem F3: australským maršálkům trvalo 4 kola, než odstranili Doohanův monopost. Právě, když měl vodící vůz zmizet z cesty, uklouzl v poslední zatáčce Benavides na trávník. Neutralizace se tedy protáhla tak vydatně, že se závodilo již jen dvě horečnatá kola. Déšť mezitím ustal a všichni piloti předvedli tolik přehledu, aby se ve velkém finále nedopustili chyby. Pořadí ovšem zůstalo beze změny a Hauger slavil stylem start-cíl sladké vítězství, které ho posunulo o krůček blíže vysněného kopitu F1.

Royovi Nissanymu průběh závodu dopomohl k 9. místu – ve sprintu to ovšem opět znamenalo být prvním z těch, kteří zůstali bez bodů. Roman Staněk stačil pouze na 16.pozici.

Výsledek sprintu F2 v Melbourne:

1. Dennis Hauger, MP

2. Jak Crawford, Hitech   

3. Kush Maini, Campos 

4. Arthur Leclerc, DAMS  

5. Zane Maloney, Trident

6. Isaack Hadjar, Hitech 

7. Oliver Bearman, Prema 

8. Frederik Vesti, Prema   

9. Roy Nissany, PHM Racing by Charouz  

10. Richard Verschoor, Van Amersfoort                 

Nedojel: Ben Benavides, PHM Racing by Charouz 

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama