Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

Sprint F3 v Zandvoortu vyhrál Collet, Staněk bral bod

Relativně fádní „husí pochod F3“  mezi dunami Nordzee v Zandvoortu ovládl Brazilec Caio Collet. Z ládrů celkového hodnocení se neprosadil nikdo, Charouz Racing System opět bez bodů.

Za svou neschopnost, zajet v páteční kvalifikaci lépe, než 12. čas, byl sobotní pole-position tentokrát odměněn Juan Manuel Correa (ART), za kterým se na startu seřadili Gregoire Saucy (ART), Zak O´Sullivan (Carlin) a Caio Collet (MP). Roman Staněk (Prema) směl zaútočit na body z 9. pozice, zatímco trojice Charouz Racing Systemu mohla na zatáčkovitém Circuitu Zantvoort z pozic mimo top20 doufat nanejvýše v umístění ve středu pole.

Puertorikánský Američan Correa, kterému po jeho hororové nehodě ve Spe pžed třemi lety většina paddocku přeje úspěch, vyrazil perfektně a z prvního kola za sebou přivezl Colleta, O´Sullivana, Edgara a Saucyho, zatímco se Staněk následkem střetu s Colapintem po lehkém smyku v Tarzanově zatáčce propadl na 11. místo. Z borců Antonína Charouze si úvodem nejlépe vedl 17. Pizzi, Schumacher byl 23. a Toth 28.

Brazilec Caio Collet ovšem nemohl a nechtěl brát na bolestivý průběh Correovy kariéry ohled. V 5. z 21 kol ho ve vedení po pěkném duelu vystřídal.  Zkrácený a modernizovaný Zandvoort sice nabízí několik hezkých „srdcových“ zatáček, ohledně možností k předjětí se ale (až na první Tarzan Bocht) téměř vyrovná Monaku – a tak se na pořadí bodovaných míst do poloviny závodu nic nezměnilo.

Podobně se odehrála i druhá polovina závodu. Collet si letěl neohroženě pro vítězství, Correia závěrem tradičně „povolil“, O´Sullivana s Edgarem ovšem udržel za sebou. Roman Staněk se 5 kol před koncem posunul na 10. pozici před Bearmana a urval tak alespoň bodík. Výborným debutem ve formuli 3 přesvědčil mladý Sebastian Montoya, když ubránil pěkné 8. místo před tvrdě útočícím Crawfordem až do cíle.

Charouz Racing System zůstal bez bodů. Ital Pizzi skončil 16., Němec Schumacher 20. a Maďar Toth 27. S ohledem na celkové hodnocení šampionátu mohli být z pětice favoritů se sobotou nejvíce spokojeni Hadjar s Martinsem, zatímco Staněk, Bearman a Leclerc trošku zaváhali. Více bodů čeká na rozdání v neděli od 8:45h.

Výsledek sobotního sprintu F3 v Zandvoortu:

1. Caio Collet, MP

2. Juan Manuel Correa, ART

3. Zak O´Sullivan, Carlin

4. Jonny Edgar, Hitech

5. Gregoire Saucy, ART

6. Isack Hadjar, Hitech                                               

7. Victor Martins, ART 

8. Sebastian Montoya, Campos                                              

9. Jak Crawford, Prema                                              

10. Roman Staněk, Trident                                           

16. Francesco Pizzi, Charouz Racing System             

20. David Schumacher, Charouz Racing System       

27. Laszlo Toth, Charouz Racing System                  

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama