Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

reklama

Německá F4 na Nürburgringu: Víkend Taylora Barnarda

O „německé body“ se v rámci ADAC-GT-Masters na Nürburgringu prala i formule 4. Víkend vyšel nejlépe 18letému Britovi Taylorovi Barnardovi, který projednou dokázal zastínit hvězdu sezony, Itala Antonelliho.

Podnikem na Nürburgringu vstoupil německý šampionát F4 do druhé poloviny sezony 2022. Absence několika „italských“ týmů ovšem letos poprvé demonstrovala problematiku tohoto šampionátu: sešlo se pouze 13 konkurentů, přičemž 3 tovární týmy (Prema, PHM a Jenzer) doplnila jen rodinná stáj Sauter. Hodnotu mistrovství zpochybnila i skutečnost, že druhý šampionátu, Brazilec Camara chyběl. Radši nemyslet na možnost, že by jednou „zůstala doma“ celá scuderia Prema s jejími pěti vozy… 

1. závod

Favorizovaný Kimi Antonelli (Prema) dominoval na zkrácené verzi okruhu hned od startu. Za ním se seřadili Taylor Barnard (PHM), Charlie Wurz (Prema) a Nikita Bedrin (PHM). O napjetí se postarala vlastně jen Antonelliho 5-sekundová penalizace za předčasný start. Italský junior Mercedesu sice projel cílem jako první, Brit Barnard ale šikovně dokázal držet svůj odstup v rámci, který mu zajistil první německé „vítězství“. V boji o třetí místo se prosadil Rus Bedrin vůči jen průměrně nadanému synovi ex-pilota F1 Alexe, Charlie Wurzem.

2. závod

V kvalifikaci pro druhý závod byl dominující Antonelli projednou poražen – a to o tisícinku vítězem ze soboty, Barnardem.

Italskému zázraku úvod závodu nevyšel a z prvního kola se vrátil s odstupem 1,2s na dobře naladěného Barnarda.  Až od poloviny závodu se Antonelli usadil v lídrově závětří a tlačil Brita do chybky. Barnard ovšem zůstal klidný a následoval zajímavý duel, ze kterého udělal Bedrin dvě kola před koncem trojboj. Rus dokonce na čas dokázal odsunout Antonelliho za sebe a nepřímo tak týmovému kolegovi Barnardovi dopomohl k druhému vítězství víkendu.

3. závod

Díky německým pravidlům F4 smějí na závěr víkendu startovat vepředu outsideři a tak do první zatáčky zabočil jako první Rasmus Joutsimies (Jenzer) před jezdci Premy, Laursenem, Ugočukwuem a Whartonem. Obrovitý Fin udržel špičku až do 8. kole, kdy ho předjel Wharton.

Australan James Wharton si poté dojel pro vítězství před Laursenem, Barnardem a Antonellim. Joutsimies se propadl na 5. místo, které těsně ubránil před v Evropě debutujícím černochem Ugočukwuem. Na celkové situaci šampionátu víkend pod hradem Nurburg nic nezměnil. Antonelli se jistě bude korunovat mistrem: před dalšími závody (za dva týdny na Lausitzringu) má 98 bodů náskoku na Camaru a 102 na Barnarda.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama