Čtvrtek 29.02.2024

Čtvrtek 29.02.2024

Čtvrtek 29.02.2024

reklama

Fádní sprint F2 v Rakousku vyhrál Armstrong

Sobotní sprint F2 ve Spielbergu proběhl dle scénáře „jak vystartovali – tak také dojeli“. Na špičce měl nemotivovaný dramaturg napsaného Marcuse Armstronga, Enzo Fittipaldimu z Charouz Racing Systemu přidělil nevděčné 9. místo.

Pátek: Vozy Charouz Racing Systemu v týmové práci

Volný dopolední trénink se konal za optimálních podmínek – a i pro Enza Fittipaldiho probíhal optimálně: brazilská jednička Charouz Racing Systemu se s přehledem držela v top10. Než ovšem 15 minut před koncem vylatěla v šikaně „pod Býkem“ (přesně tam, jako později Hamilton) do štěrku. Tím, že dráha neustále zrychlovala, to pro Enza znamenalo propadák na 17. místo. V čele se usadil „Mr. Trénink“ Jake Hughes (Van Amersfoort) před Théem Pourchairem, Fredrikem Vestim  (oba ART) a Marcusem Armstrongem (Hitech). Cem Bolukbasi ve druhém Charouzově voze byl 19., ex-pilot F1 Roberto Merhi, který zaskakoval za zraněného Boschunga, 13.

Úvodní fáze odpolední prosluněné kvalifikace vyšla nejlépe Doohanovi před Drugovichem a Vipsem. Fittipaldi byl před výměnou na další sadu pneumatik 13, Bolukbasi 18.

O konečném výsledku a o nedělním startovním roštu ale měly stejně opět rozhodnout až poslední metry session. A na těch měl navrch dánský talent Frederik Vesti před Jurijem Vipsem (Hitech), Loganem Sargeantem (Carlin), Ayumou Iwasou (DAMS) a lídrem celkového hodnocení Felipem Drugovichem (MP).

U Charouz Racing Systemu nařídil Bob Vavřík „týmovou práci“: Fittipaldi s Bolukbasim kroužili po trati v tandemu, přičemž měl rychlý Brazilec tureckému kolegovi pomoci k dobrému řasu. Výsledkem byla slušná starovní místa 12 a 13 – pro Brazilce malé zklamání, pro Turka „dar z nebes“.

Sobota: Armstrong bez debat stylem start-cíl

Obráceným pořadím kvalifikace byl tentokrát zvláště obdarován Marcus Armstrong. Zkušený Novozélanďan toho bravurně využil a usadil se na špičce. Na dlouho. Po bezchybném přednesu totiž až do cíle. Za ním se seřadili Pourchaire s Doohanem –  a také jejich duel trval beze změny pořadí prakticky celých 28 kol. Ve středu pole se Fittipaldi přetahoval s Vestim o 9. pozici a i tato rozepře měla dlouhého trvání.

Zhruba po třetině závodu chyboval Bolukbasi. Musel do štěrku, ze kterého se sice sám „vyhrabal“, v boxech ovšem shledali mechanici Charouz Racing Systemu, že „nabagroval“ tolik kamínků, že mohl pokračovat až po velmi dlouhé zastávce.

Jak naznačeno výše, nebyl rakouský sprint F2 právě festivalem předjíždění. Armstrong projel vítězně cílem a ani za ním se pořadí v zásadě nezměnilo. Fittipaldi nakonec bral dobré, ale nebodované 9. místo, protože si Vesti vykoledoval penalizaci 5 sekund.

Po bodech budou jezdci „Charouz Racing Systemu“ sahat znovu zítra po startu závodu v 10:05h.

Výsledek sprintu F2:

1. Marcus Armstrong, Hitech

2. Theo Pourchaire, ART

3. Jack Doohan, Virtuosi

4. Felipe Drugovich, MP

5. Juri Vips, Hitech

6. Robert Verschoor, Trident

7. Logan Sargeant, Carlin

8. Ayumu Iwasa, DAMS

9. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

10. Dennis Hauger, Prema

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama