Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

reklama

Fádní sprint F2 v Rakousku vyhrál Armstrong

Sobotní sprint F2 ve Spielbergu proběhl dle scénáře „jak vystartovali – tak také dojeli“. Na špičce měl nemotivovaný dramaturg napsaného Marcuse Armstronga, Enzo Fittipaldimu z Charouz Racing Systemu přidělil nevděčné 9. místo.

Pátek: Vozy Charouz Racing Systemu v týmové práci

Volný dopolední trénink se konal za optimálních podmínek – a i pro Enza Fittipaldiho probíhal optimálně: brazilská jednička Charouz Racing Systemu se s přehledem držela v top10. Než ovšem 15 minut před koncem vylatěla v šikaně „pod Býkem“ (přesně tam, jako později Hamilton) do štěrku. Tím, že dráha neustále zrychlovala, to pro Enza znamenalo propadák na 17. místo. V čele se usadil „Mr. Trénink“ Jake Hughes (Van Amersfoort) před Théem Pourchairem, Fredrikem Vestim  (oba ART) a Marcusem Armstrongem (Hitech). Cem Bolukbasi ve druhém Charouzově voze byl 19., ex-pilot F1 Roberto Merhi, který zaskakoval za zraněného Boschunga, 13.

Úvodní fáze odpolední prosluněné kvalifikace vyšla nejlépe Doohanovi před Drugovichem a Vipsem. Fittipaldi byl před výměnou na další sadu pneumatik 13, Bolukbasi 18.

O konečném výsledku a o nedělním startovním roštu ale měly stejně opět rozhodnout až poslední metry session. A na těch měl navrch dánský talent Frederik Vesti před Jurijem Vipsem (Hitech), Loganem Sargeantem (Carlin), Ayumou Iwasou (DAMS) a lídrem celkového hodnocení Felipem Drugovichem (MP).

U Charouz Racing Systemu nařídil Bob Vavřík „týmovou práci“: Fittipaldi s Bolukbasim kroužili po trati v tandemu, přičemž měl rychlý Brazilec tureckému kolegovi pomoci k dobrému řasu. Výsledkem byla slušná starovní místa 12 a 13 – pro Brazilce malé zklamání, pro Turka „dar z nebes“.

Sobota: Armstrong bez debat stylem start-cíl

Obráceným pořadím kvalifikace byl tentokrát zvláště obdarován Marcus Armstrong. Zkušený Novozélanďan toho bravurně využil a usadil se na špičce. Na dlouho. Po bezchybném přednesu totiž až do cíle. Za ním se seřadili Pourchaire s Doohanem –  a také jejich duel trval beze změny pořadí prakticky celých 28 kol. Ve středu pole se Fittipaldi přetahoval s Vestim o 9. pozici a i tato rozepře měla dlouhého trvání.

Zhruba po třetině závodu chyboval Bolukbasi. Musel do štěrku, ze kterého se sice sám „vyhrabal“, v boxech ovšem shledali mechanici Charouz Racing Systemu, že „nabagroval“ tolik kamínků, že mohl pokračovat až po velmi dlouhé zastávce.

Jak naznačeno výše, nebyl rakouský sprint F2 právě festivalem předjíždění. Armstrong projel vítězně cílem a ani za ním se pořadí v zásadě nezměnilo. Fittipaldi nakonec bral dobré, ale nebodované 9. místo, protože si Vesti vykoledoval penalizaci 5 sekund.

Po bodech budou jezdci „Charouz Racing Systemu“ sahat znovu zítra po startu závodu v 10:05h.

Výsledek sprintu F2:

1. Marcus Armstrong, Hitech

2. Theo Pourchaire, ART

3. Jack Doohan, Virtuosi

4. Felipe Drugovich, MP

5. Juri Vips, Hitech

6. Robert Verschoor, Trident

7. Logan Sargeant, Carlin

8. Ayumu Iwasa, DAMS

9. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

10. Dennis Hauger, Prema

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama