Neděle 27.11.2022

Neděle 27.11.2022

Neděle 27.11.2022

reklama

Foto-story DTM: Na Norisringu debutovali s flaškou šampaňského dva nováčci

Závody DTM na Norisringu přinesly desetitisícům fandů za třicetistupňového vedra právě takovou zábavu, na jakou se přišli podívat. V poli účastníků při tom pokračuje „změna stráží“: oba závody vyhráli mladíci, pro které se tento víkend proto stal nezapomenutelnými.

Pro první vítězství v DTM a první vítězství na Porsche si dojel Thomas Preining – i když musel po neutralizacích nesčetněkrát hájit během re-stratu svou pozici. „Sám dobře vím, že nevypadám jako závodník,“ řekl o sobě Dennis Olsen. Na Norisringu ovšem dojel v sobotu výborný druhý.

Felipe Fragu neznal před sezonou 2022 takřka nikdo: Na Norisringu si Brazilec osladil 27. narozeniny vítězstvím. Fraga a jeho tým AF Corse před startem. Proč vybrat právě jeho jako náhradu za Cassidyho je Red Bullovým tajemstvím, specialista Porsche-Cupu, Turek Guven ale předvedl dobrý výkon.

Lokální matador Marco Wittmann očekával doma jistě více, než jedno čtvrté místo.  Maxi Goetz je též „zdejší“ – ani jeho výsledky se na Norisringu letos ovšem nedaly srovnat s „letem k titulu“ sezony 2021. „Altmeister“ Rene Rast dojel týmu Abt-Audi spolehlivě pro dvě třetí místa. Náhradník Franck Perera znal Norisring ještě ze svých „mladých časů“ ve formuli 3.

V sobotu vyrazilo do závodu 27 vozů. Polovina z nich skončila ve velmi špatném stavu. David Schumacher neměl při svém debutu na Norisringu štěstí: V sobotu havaroval v prvním kole, v neděli v pátém… Pomalý Američan Dev Gore nedokázal zopakovat senzaci z Imoly.  Austro-Ital Mirko Bortolotti vede po Norisringu celkové hodnocení DTM.

Na grid-girls DTM zjevně nemá – tak tedy zaskakovaly krasavice “z lidu“.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

GT-Maters na Lausitzringu: Víkend radosti z prvního vítězství

V infieldu mohutného trioválu, kterému se dříve říkalo „Eurospeedway Lausitz“ se konal další podnik německého mistrovství GT, ADAC-GT-Masters. Zatímco se o šedivou a mokrou sobotu prosadil Joos-Porsche německo-turecké posádky Engelhart-Güven, radovali se za nedělního slunečna Němci Zimmermann a Mies na Land-Audi.

reklama