Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

reklama

ADAC-GT4 v Rakousku: „Quick Gabi“ a i RTR měli na víc

Účast česky mluvících jezdců v ADAC-GT4 se hezky rozrostla: vedle Gábiny Jílkové se letos přihlásil tým RTR se dvěma českými jezdci, Josefem Knoppen a Matějem Pavlíčkem. Oba rakouské závody si relativně dobře rozjeli, nakonec ale opouštěli Spielberg s prázdnýma rukama. 
Gábina Jílková si v sobotu kvůli defektu elektriky vůbec nezazávodila, v neděli ale zase jednou podala výkon, při kterém musel i slepec uznat její výjimečný talent. S trochou štěstí měl KTM X-Bow české stáje RTR v neděli i na top10, po kolizi skončili 13.
Hofor-BMW M4 posádky Piana-Schrey triumfoval v obou závodech. Nový týmový šéf Jílkové je letos bývalý špičkový jezdec DRM a DTM Jörg van Ommen. 
Malý sprint v boxech: Pavlíček právě převzal od Knoppa, do fast-lane se ale tlačí i Black-Falkon-Porsche posádky Sartingen-Schwerfeld. ADAC-GT4 je dobrou průpravnou juniorskou třídou pro jezdce, kteří chtějí postoupit do GT-Masters, nebo dokonce do WEC. Výměna jezdců Springoba a Grubera.
V první zatáčce po sobotním startu bylo rušno, pět neutralizací nedělního závodu po nehodách – to ale byl i pro GT4 rekord Mercedes, Porsche, Aston Martin a mnohé další: GT4 nabízí velkou různorodost značek. I v GT4 se už těší na Spielberg 2023…

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama