Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Nedělní závod F2 v Džiddě: Neohrožené prvenství zkušeného Drugoviche

Před smutně prázdnými ochozy vyhrál nedělní závod F2 za denního světla z pole-position Brazilec Felipe Drugovich. Navzdory obavám některých pozorovatelů se 27 kol podniku odehrálo bez větších problémů. Safety Car tentokrát nemusel zasáhnout. Málo si z víkendu v Saúdské Arábii domů vezl Charouz Racing System: český tým ani v neděli body neukořistil. 

Start na krajně nebezpečné trati vyšel kupodivu dobře. Za polemanem Felipem Drugovichem (MP) se seřadili Richard Veschoor (Trident), Marcus Armstrong (Hitech), Liam Lawson (Carlin) a Ralph Boschung (Campos). Jediný jezdec Charouz Racing Systemu, Enzo Fittipaldi lehce postoupil kupředu na 15. pozici.

Posílen včerejším vítězstvím předvedl Lawson dobrý tah kupředu a rychle postoupil na třetí místo. Dvě vteřiny před Novozélanďanem se na lídra tlačil Vesrchoor, od 9. kola ale špičkoví borci začali svorně navštěvovat boxy k výměně pneumatik.

Na tomto taktickém prvku prodělal především Lawson. Mechanik mu nepořádně připevnil kolo a sobotní vítěz musel odstoupit. Na špičce se poté relativně jasně usadil Drugovich před Verschoorem, Armstrongem a Daruvalou.  Fittipaldi byl kolem poloviny podniku relativně daleko za posledním bodovaným místem – jako 14. ztrácel na 10. Hughese 12 sekund.

Zbytek závodu byl pro zkušeného, rodinným podnikem s náhradním díly sponzorovaného Drugoviche formalitou. S výborně nastaveným vozem kontroloval Verschoora za sebou a dojel si pro zasloužené vítězství.

Enzo Fittipaldi předvedl dobrý finiš. Posunul se na 11. pozici těsně za Vipse – na bodík mu ale v cíli scházely 0,4 sekundy…

Šampionát bude pokračovat koncem dubna v Imole, kam jako lídr celkového hodnocení přijede Drugovich následován Lawsonem a Verschoorem.

Výsledek závodu F2 v Džiddě:

1. Felipe Drugovich, MP

2. Richard Verschoor, Trident

3. Jehan Daruvala, Prema

4. Jake Hughes, Van Amersfoort

5. Marcus Armstrong, Hitech

6. Dennis Hauger, Prema

7. Aymu Iwasa, DAMS

8. Roy Nissany, DAMS

9. Jack Doohan, Virtuosi

10. Juri Vips, Hitech

11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Barceloně: V zajetí dominance scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve Formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džeddě, Monte Carlu a včerejší Španělský sprint. Na podobné výsledky  Roman Staněk a tým PHM by

Závod F3 v Montmelo: Španělská fiesta!

Jezdec týmu Campos, Josep „Pepe“ Martin udělal doma u Barcelony vše správně a z pole-position si dojel pro neohrožený triumf v závodě F3. V boxech tekly španělské slzy štěstí. Gratulovat přišel i velký Fernando Alonso a druhý Španel Mari Boya

Sprint F2 v Barceloně: Vesti umí i na vodě

V sobotním sprintu F2 v Montmelo u Barcelony podtrhl Dán Frederik Vesti své ambice stát se mistrem. Týden po triumfu v Monaku jezdec Premy s přehledem vyhrál závod, který začal za deště. Mokro se nepostaralo o chaos, ve který doufali

reklama