Čtvrtek 19.05.2022

Čtvrtek 19.05.2022

Čtvrtek 19.05.2022

reklama

Nedělní závod F2 v Džiddě: Neohrožené prvenství zkušeného Drugoviche

Před smutně prázdnými ochozy vyhrál nedělní závod F2 za denního světla z pole-position Brazilec Felipe Drugovich. Navzdory obavám některých pozorovatelů se 27 kol podniku odehrálo bez větších problémů. Safety Car tentokrát nemusel zasáhnout. Málo si z víkendu v Saúdské Arábii domů vezl Charouz Racing System: český tým ani v neděli body neukořistil. 

Start na krajně nebezpečné trati vyšel kupodivu dobře. Za polemanem Felipem Drugovichem (MP) se seřadili Richard Veschoor (Trident), Marcus Armstrong (Hitech), Liam Lawson (Carlin) a Ralph Boschung (Campos). Jediný jezdec Charouz Racing Systemu, Enzo Fittipaldi lehce postoupil kupředu na 15. pozici.

Posílen včerejším vítězstvím předvedl Lawson dobrý tah kupředu a rychle postoupil na třetí místo. Dvě vteřiny před Novozélanďanem se na lídra tlačil Vesrchoor, od 9. kola ale špičkoví borci začali svorně navštěvovat boxy k výměně pneumatik.

Na tomto taktickém prvku prodělal především Lawson. Mechanik mu nepořádně připevnil kolo a sobotní vítěz musel odstoupit. Na špičce se poté relativně jasně usadil Drugovich před Verschoorem, Armstrongem a Daruvalou.  Fittipaldi byl kolem poloviny podniku relativně daleko za posledním bodovaným místem – jako 14. ztrácel na 10. Hughese 12 sekund.

Zbytek závodu byl pro zkušeného, rodinným podnikem s náhradním díly sponzorovaného Drugoviche formalitou. S výborně nastaveným vozem kontroloval Verschoora za sebou a dojel si pro zasloužené vítězství.

Enzo Fittipaldi předvedl dobrý finiš. Posunul se na 11. pozici těsně za Vipse – na bodík mu ale v cíli scházely 0,4 sekundy…

Šampionát bude pokračovat koncem dubna v Imole, kam jako lídr celkového hodnocení přijede Drugovich následován Lawsonem a Verschoorem.

Výsledek závodu F2 v Džiddě:

1. Felipe Drugovich, MP

2. Richard Verschoor, Trident

3. Jehan Daruvala, Prema

4. Jake Hughes, Van Amersfoort

5. Marcus Armstrong, Hitech

6. Dennis Hauger, Prema

7. Aymu Iwasa, DAMS

8. Roy Nissany, DAMS

9. Jack Doohan, Virtuosi

10. Juri Vips, Hitech

11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Minulá neděle Charlese Leclerca: Veni, vidi… a ztrapnit se

Pilot Scuderie Ferrari, Charles Leclerc je v Itálii, Francii a samozřejmě zvláště i doma v Monaku neuvěřitelně populární. Tento první logický nástupce velkého Louise Chirona coby monacký rodák světového formátu závodníka letos dokonce má realistickou šanci na titul mistra světa. Není tedy

BOSS-GP: Ne úplně spokojený Chovanec vítězí v Hockenheimu

V rámci podniku „Hockenheim Historic“ vyrazil do sezony 2022 dobře obsazený šampionát BOSS-Grand Prix pro vozy F1 a GP2. Oba závody ovládl málo překvapivě Rakušan Ingo Gerstl na voze Toro Rosso-F1, výborným debutem na voze GP2 ovšem přesvědčil i Čecho-Venezolánec Zdeněk

Spa: Andre Kimi Antonelli – nová hvězda F4

Německá Formule 4 v posledních letech trochu ztratila na prestiži – a to hlavně kvůli pravidelně spíše nízkému počtu účastníků. Organizátor, mocný klub ADAC, se ovšem přiučil a tak se v paddocku Spa-Francorchamps sešlo k prvnímu podniku sezony zdravé pole

reklama