Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

Nedělní závod F2 v Džiddě: Neohrožené prvenství zkušeného Drugoviche

Před smutně prázdnými ochozy vyhrál nedělní závod F2 za denního světla z pole-position Brazilec Felipe Drugovich. Navzdory obavám některých pozorovatelů se 27 kol podniku odehrálo bez větších problémů. Safety Car tentokrát nemusel zasáhnout. Málo si z víkendu v Saúdské Arábii domů vezl Charouz Racing System: český tým ani v neděli body neukořistil. 

Start na krajně nebezpečné trati vyšel kupodivu dobře. Za polemanem Felipem Drugovichem (MP) se seřadili Richard Veschoor (Trident), Marcus Armstrong (Hitech), Liam Lawson (Carlin) a Ralph Boschung (Campos). Jediný jezdec Charouz Racing Systemu, Enzo Fittipaldi lehce postoupil kupředu na 15. pozici.

Posílen včerejším vítězstvím předvedl Lawson dobrý tah kupředu a rychle postoupil na třetí místo. Dvě vteřiny před Novozélanďanem se na lídra tlačil Vesrchoor, od 9. kola ale špičkoví borci začali svorně navštěvovat boxy k výměně pneumatik.

Na tomto taktickém prvku prodělal především Lawson. Mechanik mu nepořádně připevnil kolo a sobotní vítěz musel odstoupit. Na špičce se poté relativně jasně usadil Drugovich před Verschoorem, Armstrongem a Daruvalou.  Fittipaldi byl kolem poloviny podniku relativně daleko za posledním bodovaným místem – jako 14. ztrácel na 10. Hughese 12 sekund.

Zbytek závodu byl pro zkušeného, rodinným podnikem s náhradním díly sponzorovaného Drugoviche formalitou. S výborně nastaveným vozem kontroloval Verschoora za sebou a dojel si pro zasloužené vítězství.

Enzo Fittipaldi předvedl dobrý finiš. Posunul se na 11. pozici těsně za Vipse – na bodík mu ale v cíli scházely 0,4 sekundy…

Šampionát bude pokračovat koncem dubna v Imole, kam jako lídr celkového hodnocení přijede Drugovich následován Lawsonem a Verschoorem.

Výsledek závodu F2 v Džiddě:

1. Felipe Drugovich, MP

2. Richard Verschoor, Trident

3. Jehan Daruvala, Prema

4. Jake Hughes, Van Amersfoort

5. Marcus Armstrong, Hitech

6. Dennis Hauger, Prema

7. Aymu Iwasa, DAMS

8. Roy Nissany, DAMS

9. Jack Doohan, Virtuosi

10. Juri Vips, Hitech

11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama