Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Sprint F2 v Bahrajnu: Překvapil věčný outsider Verschoor

Holanďané nemaji jen Verstappena: Vítězem sobotního sprintu F2 v Bahrajnu se stal 21letý Richard Verschoor z Benschopu. Oba vozy Charouz Racing Systemu dojely po dobrém zívodě ve středu pole, ale mimo bodovaných míst.

Za umělého osvětlení a před zraky přibližně dvou stovek diváků na hlavní tribuně,  se účastníci šampionátu FIA F2 v pořadí Felipe Druhovich (MP), Richard Verschoor (Trident), Jake Hughes (Van Amersfoort) a Jehan Daruvala (Prema) postavili na startovní rošt prvního závodu sezony. Nejlepší reakci předvedl po zhasnutí červených světel Nizotemec Verschoor. Za ním předvedli dobrý začátek ročníku Boschung (Campos), Daruvala, Lawson (Carlin) a Hughes. Polemana Drugoviche stálo malé zaváhání 5 míst, vozy Antonína Charouze byly po prvním kole na 16. (Cem Bolukbasi) a 18. (Enzo Fittipaldi) místě.

Po třetině závodu se Fittipaldi posunul před kolegu a před Japonce Satoa, zatímco na špičce držel Verschoor lehký náskok na Boschunga. Téměř celé pole so ovšem ještě stále nacházelo v relativně úzkém sevření. Na pořadí se přesto dlouho měnilo jen málo. Teprve 8 kol před koncem dokázal Ind Daruvala předjet druhého Boschunga, Švýcar ale dokázal rychle kontrovat. Akce hrála do karet lídrovi Verschoorovi, který se od pronásledovatelů jasně odpoutal a nenechal si zlatý pohár vzít. Boschung svůj dobrý výsledek nakonec nedovezl do cíle: mimo Daruvaly za sebou neudržel ani Lawsona.

„Jestli to vítězství považuji za zázrak..? Zázrakem je již sama skutečnost, že jsem zde vůbec stál na startu. Chtěl bych za to proto především poděkovat všem mým mecenášům. Jsem šťasten, že jsem dokázal Trident, tento krajně motivovaný tým, dovést zpět mezi vítěze,“ shrnul Verschoor, jehož kariéra byla (a asi i bude) poznamenána především nedostatkem peněz a tím i nedostatkem materiálu, který by odpovídal jeho nespornému talentu..

Enzo Fittipaldi koncem podniku udělal několik kroků kupředu, výsledkem byla 11. pozice. Dojel tak o 3 místa před týmovým kolegou Bolukbasim.

Do nedělního závodu odtsrtuje formule 2 v 11:40h.

Výsledek sprintu F2 v Bahrajnu:

1. Richard Verschoor, Trident

2. Jehan Daruvala, Prema

3. Liam Lawson, Carlin

4. Ralph Boschung, Campos

5. Felipe Drugovich, MP

6. Logan Sargeant, Carlin

7. Juri Vips, Hitech

8. Aymu Iwasa, DAMS

11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System      

14. Cem Nolukbasi, Charouz Racing System      

Text a foto: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Barceloně: V zajetí dominance scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve Formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džeddě, Monte Carlu a včerejší Španělský sprint. Na podobné výsledky  Roman Staněk a tým PHM by

Závod F3 v Montmelo: Španělská fiesta!

Jezdec týmu Campos, Josep „Pepe“ Martin udělal doma u Barcelony vše správně a z pole-position si dojel pro neohrožený triumf v závodě F3. V boxech tekly španělské slzy štěstí. Gratulovat přišel i velký Fernando Alonso a druhý Španel Mari Boya

Sprint F2 v Barceloně: Vesti umí i na vodě

V sobotním sprintu F2 v Montmelo u Barcelony podtrhl Dán Frederik Vesti své ambice stát se mistrem. Týden po triumfu v Monaku jezdec Premy s přehledem vyhrál závod, který začal za deště. Mokro se nepostaralo o chaos, ve který doufali

reklama