Čtvrtek 19.05.2022

Čtvrtek 19.05.2022

Čtvrtek 19.05.2022

reklama

F3 v Bahrajnu: První závod sezony vyhrál Francouz Hadjar

První zlatý pohár vítěze sezony F3 2022 bral v Bahrajnu junior Red Bullu, Isack Hadjar ze stáje Hitech. Jako první ovšem projel cílem talent Akademie Ferrari, Oliver Bearman. Jezdec Premy ale byl záhy na to penalizován. Poněkud nepovedený úvod ročníku. Ani z českého pohledu se nedařilo. Roman Staněk a jezdci Charouz Racing Systemu zůstali bez bodů.

Obrácený výsledek včerejěí kvalifikace tomu chtěl, že se z pole-position sprintu směl radovat 17letý jezdec Carlinu, Zak O´Sullivan z Velké Británie před krajanem Oliverem Bearmanem (Prema). Historicky první start formule 3 na okruhu v Šakíru vyšel nejlépe O´Sullivanovi. Z prvního kola se vrátil před Bearmanem, Vidalesem a Maloneyem. Francesco Pizzi byl coby nejrychlejší Charouz-boy 23., smůlu měl Roman Staněk, když ztratil všechny naděje lehkým střetem s Colapintem a rozpáranou pneumatikou.

Vedoucí duo se lehce odpoutalo od ostatních a v 5. kole převzal špičku Bearman. Přibližně o stejný čas se navzájem eliminovali kolegové ARTu Martins a Saucy.

Po 10 z 20 kol závodu měl debutant Bearman náskok téměř 2s na O´Sullivana, s odstupem 4s se za nimi přetahovali o 3. pozici Maloney, Hadjar a Smoljar.

Úřadující šampion německé a italské F4 Oliver Bearman očividně ví, jak vyhrávat. O druhou polovinu podniku ještě zvýšil svůj náskok a chladně si dojel ve svém prvním závodě F3 pro vítězství. Čtyřboj o druhou ppozici rozhodl ve svůj prospěch junior Red Bullu Isack Hadjar před Smoljarem. Těsně po průjezdu cílem ovšem byla Bearmanova radost zkalena: za nedodržení hranic tratě byl penalizován a posunut na 2. místo ta Hadjara.

Od takových výsledků byl Charouz Racing System hodně vzdálen. Simmons byl hodnocen jako 18., Pizzi jednu pozici za ním a Toth 21.

Závod formule 3 v Bahrajnu odstartuje v neděli v 10:00h

Výsledek sprintu F3 v Bahrajnu:

1. Isack Hadjar, Hitech

2. Oliver Bearman, Prema

3. Alexander Smoljar, MP

4. Zane Maloney, Trident

5. Arthur Leclerc, Prema

6. Zak O´Sullivan, Carlin

7. Caio Collet, MP

8. Kaylen Frederick, Hitech

9. Juan manuel Correa, ART

10. David Vidales, Campos

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Minulá neděle Charlese Leclerca: Veni, vidi… a ztrapnit se

Pilot Scuderie Ferrari, Charles Leclerc je v Itálii, Francii a samozřejmě zvláště i doma v Monaku neuvěřitelně populární. Tento první logický nástupce velkého Louise Chirona coby monacký rodák světového formátu závodníka letos dokonce má realistickou šanci na titul mistra světa. Není tedy

BOSS-GP: Ne úplně spokojený Chovanec vítězí v Hockenheimu

V rámci podniku „Hockenheim Historic“ vyrazil do sezony 2022 dobře obsazený šampionát BOSS-Grand Prix pro vozy F1 a GP2. Oba závody ovládl málo překvapivě Rakušan Ingo Gerstl na voze Toro Rosso-F1, výborným debutem na voze GP2 ovšem přesvědčil i Čecho-Venezolánec Zdeněk

Spa: Andre Kimi Antonelli – nová hvězda F4

Německá Formule 4 v posledních letech trochu ztratila na prestiži – a to hlavně kvůli pravidelně spíše nízkému počtu účastníků. Organizátor, mocný klub ADAC, se ovšem přiučil a tak se v paddocku Spa-Francorchamps sešlo k prvnímu podniku sezony zdravé pole

reklama