Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

reklama

F3 v Bahrajnu: První závod sezony vyhrál Francouz Hadjar

První zlatý pohár vítěze sezony F3 2022 bral v Bahrajnu junior Red Bullu, Isack Hadjar ze stáje Hitech. Jako první ovšem projel cílem talent Akademie Ferrari, Oliver Bearman. Jezdec Premy ale byl záhy na to penalizován. Poněkud nepovedený úvod ročníku. Ani z českého pohledu se nedařilo. Roman Staněk a jezdci Charouz Racing Systemu zůstali bez bodů.

Obrácený výsledek včerejěí kvalifikace tomu chtěl, že se z pole-position sprintu směl radovat 17letý jezdec Carlinu, Zak O´Sullivan z Velké Británie před krajanem Oliverem Bearmanem (Prema). Historicky první start formule 3 na okruhu v Šakíru vyšel nejlépe O´Sullivanovi. Z prvního kola se vrátil před Bearmanem, Vidalesem a Maloneyem. Francesco Pizzi byl coby nejrychlejší Charouz-boy 23., smůlu měl Roman Staněk, když ztratil všechny naděje lehkým střetem s Colapintem a rozpáranou pneumatikou.

Vedoucí duo se lehce odpoutalo od ostatních a v 5. kole převzal špičku Bearman. Přibližně o stejný čas se navzájem eliminovali kolegové ARTu Martins a Saucy.

Po 10 z 20 kol závodu měl debutant Bearman náskok téměř 2s na O´Sullivana, s odstupem 4s se za nimi přetahovali o 3. pozici Maloney, Hadjar a Smoljar.

Úřadující šampion německé a italské F4 Oliver Bearman očividně ví, jak vyhrávat. O druhou polovinu podniku ještě zvýšil svůj náskok a chladně si dojel ve svém prvním závodě F3 pro vítězství. Čtyřboj o druhou ppozici rozhodl ve svůj prospěch junior Red Bullu Isack Hadjar před Smoljarem. Těsně po průjezdu cílem ovšem byla Bearmanova radost zkalena: za nedodržení hranic tratě byl penalizován a posunut na 2. místo ta Hadjara.

Od takových výsledků byl Charouz Racing System hodně vzdálen. Simmons byl hodnocen jako 18., Pizzi jednu pozici za ním a Toth 21.

Závod formule 3 v Bahrajnu odstartuje v neděli v 10:00h

Výsledek sprintu F3 v Bahrajnu:

1. Isack Hadjar, Hitech

2. Oliver Bearman, Prema

3. Alexander Smoljar, MP

4. Zane Maloney, Trident

5. Arthur Leclerc, Prema

6. Zak O´Sullivan, Carlin

7. Caio Collet, MP

8. Kaylen Frederick, Hitech

9. Juan manuel Correa, ART

10. David Vidales, Campos

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama