Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

reklama

F2 v Abu Dhabi: Charouz Racing System s Verschoorem místo Fittipaldiho

Poslední zastávka seriálu FIA F2 v této sezóně se uskuteční o nadcházejícím víkendu na okruhu v Abu Dhabi. V barvách českého týmu Charouz Racing System se představí nizozemský jezdec Richard Verschoor, který nahradí Enza Fittipaldiho. Brazilec se zotavuje z nehody, kterou měl v hlavním závodě v Saúdské Arábii.

Jak se ukázalo v nemocnici, Fittipaldi má zlomenou patu a několik drobných řezných ran a modřin. Všichni v Charouz Racing System mu samozřejmě přejí co nejrychlejší uzdravení a nyní už se soustředí na víkend v Yas Marina.

Fittipaldiho náhradník Verschoor již nasbíral spoustu zkušeností v šampionátu FIA Formule 2. Talentovaný pilot vyhrál sprint v Silverstone a přestože vynechal poslední podnik v Saúdské Arábii, je stále desátý v celkovém pořadí s 55 body. Nyní má šanci svůj účet vylepšit.

Téměř 21letý Richard zahájil kariéru v monopostech v roce 2016, kdy vyhrál španělský titul a titul NEZ ve formuli 4. Dalším dosavadním vrcholem byl triumf ve Velké ceně Macaa v roce 2019 ve voze Formule 3.

Verschoor se tak stane týmovým parťákem Guilherme Samai, který chce rychle zapomenout na nešťastný výlet do Saúdské Arábie, kde ani v jednom závodě nedojel do cíle (vždy ho vyřadila Brazilcem nezaviněná nehoda). V Abu Dhabi Guilherme dostane další tři pokusy na to, aby získal své první body F2. Byla by to zasloužená odměna za tvrdou práci, kterou v této sezóně odvedl.

Okruh Yas Marina je všem týmům dobře známý. Tentokrát však na jezdce čeká v novém uspořádání jednotlivých sekcí. Mělo by tak být více prostoru pro předjíždění. Pětačtyřicetiminutový volný trénink je naplánovaný na pátek 10. prosince v 11:35 místního času. Pro přípravu na víkend bude zásadní. V 18:30 se odjede kvalifikace. První sprint je na programu v sobotu ve 12:20, druhý v 18:45. Hlavní závod začne v neděli ve 13:00 a bude znamenat konec této sezóny.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Kvůli zranění Enza, kterému za celý tým přeji brzké uzdravení, musíme na poslední víkend změnit sestavu. Jsem rád, že se k nám připojí právě Richard. Viděli jsme ho letos v šampionátu FIA F2 závodit a musím říct, že předvedl několik velmi zajímavých výkonů. Za volantem druhého vozu bude znovu Guilherme a uděláme všechno proto, aby získal své první body v sezóně.“

Guilherme Samaia uvedl: „Docela se mi ulevilo, že Enzovo zranění není nijak zásadní. Všichni budeme mít v Abu Dhabi o motivaci postaráno, protože chceme dobrý výsledek věnovat právě Enzovi. Jsem zvědavý, jaké změny nás čekají na změněném okruhu. Prý by se mělo snadněji předjíždět, těším se na to. To samozřejmě také ovlivní nastavení auta, bude určitě jiné, než jsme byli na tomto místě zvyklí.“

Richard Verschoor tvrdil: „Nejprve bych rád řekl, že doufám, že se Enzo brzy uzdraví. Jsem samozřejmě rád, že jsem zpět v šampionátu a budu znovu závodit ve formuli 2. Je skvělé, že právě v barvách Charouz Racing System. Doufám, že tuto sezónu společně dobře zakončíme.“

Foto: Dutch Photo agency, archiv R. Verschoora

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama