Pátek 14.06.2024

Pátek 14.06.2024

Pátek 14.06.2024

reklama

Velká cena Maďarska: O zajímavosti nebyla nouze

Letošní velká cena Maďarska patřila k těm nejzajímavějším v celé její historii. Postaralo se o ni nejenom počasí, ale především kolize v první zatáčce, která vyřadila hned několik favoritů. Svoje první vítězství zde oslavil Esteban Ocon z týmu Alpine. V sobotu vystoupil poprvé na podium ve Formuli 3 také český talent Roman Staněk jezdící letos v týmu Hitech.

Na čelo poháru jezdců se poprvé od závodu ve Španělsku vrací Lewis Hamilton s náskokem devíti bodů na Maxe Verstappena. Mezi týmy nyní vede nově Mercedes, náskok na Red Bull činí 12 bodů.

Pro první body od závodu v Německu 2019 si dojel i Williams, který sedmým a osmým místem dokonce přeskočil v poháru týmů Alfu Romeo a dostal se na osmé místo celkově.

Valtteri Bottas a Lance Stroll dostali do příštího závodu, který se jede 29. srpna v belgickém Spa-Franchorchamps, penalizaci pěti míst na startu za způsobení kolize.

Nejrychlejší kolo v závodě zajel Pierre Gasly a připisuje si tak bonusový bod za nejrychlejší kolo. Právě Gasly společně s Ricciardem byli jediní, kdo dojeli na stejné pozici, na které i odstartovali. Jezdcem dne se stal v Maďarsku Fernando Alonso.

Text a foto: Standa Hylán
(Poděkování za vstupenky pro Bufet.cz)

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama