Pondělí 26.09.2022

Pondělí 26.09.2022

Pondělí 26.09.2022

reklama

Velká cena Maďarska: O zajímavosti nebyla nouze

Letošní velká cena Maďarska patřila k těm nejzajímavějším v celé její historii. Postaralo se o ni nejenom počasí, ale především kolize v první zatáčce, která vyřadila hned několik favoritů. Svoje první vítězství zde oslavil Esteban Ocon z týmu Alpine. V sobotu vystoupil poprvé na podium ve Formuli 3 také český talent Roman Staněk jezdící letos v týmu Hitech.

Na čelo poháru jezdců se poprvé od závodu ve Španělsku vrací Lewis Hamilton s náskokem devíti bodů na Maxe Verstappena. Mezi týmy nyní vede nově Mercedes, náskok na Red Bull činí 12 bodů.

Pro první body od závodu v Německu 2019 si dojel i Williams, který sedmým a osmým místem dokonce přeskočil v poháru týmů Alfu Romeo a dostal se na osmé místo celkově.

Valtteri Bottas a Lance Stroll dostali do příštího závodu, který se jede 29. srpna v belgickém Spa-Franchorchamps, penalizaci pěti míst na startu za způsobení kolize.

Nejrychlejší kolo v závodě zajel Pierre Gasly a připisuje si tak bonusový bod za nejrychlejší kolo. Právě Gasly společně s Ricciardem byli jediní, kdo dojeli na stejné pozici, na které i odstartovali. Jezdcem dne se stal v Maďarsku Fernando Alonso.

Text a foto: Standa Hylán
(Poděkování za vstupenky pro Bufet.cz)

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Závody GT-Open a Euroformula-Open na Red Bull-Ringu

Španělská organizace GT-Open pod vedením bývalého špičkového pilota prototypů Jesuse Parechy hostovala tradičně na Red Bull Ringu. Co do počtu účastníků by nemohly být její dvě stěžejní třídy rozdílnější: zatímco se Pareja mohl těšit z rekordního pole 24 burácejících vozů

reklama