Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Nedělní F3 na Hungaroringu: Charouz Racing System znovu na bodech, tým zakončil víkend snů

V mokro-suchém nedělním závodě F3 se prosadil Nor Dennis Hauger a potvrdil tím své jasné ambice na zisk titulu mistra. V uspokojivé formě se znovu prezentoval i tým Charouz Racing System. Jak Enzo Fittipaldi, tak i Logan Sargeant dojeli stáji ze Žebráku pro další body. V kontextu s tím, že česká stáj získala v sobotu díky Američanovi třetí a díky Brazilcovi druhé místo, to byl víkend snů. 

Nejrychlejší páteční kvalifikace Arthur Leclerc nesebral v pátečních sprintech ani bodík – a tak měl nedělní poleman co dohánět. Hned za ním již ovšem na mokré vozovce čekal na jeho nejmenší zaváhání  nejrychlejší pilot maďarského víkendu F3, Dennis Hauger.  Za týmovými kolegy Premy se seřadila trojice Tridentu v pořadí Jack Doohan-David Schumacher-Clement Novalak, jíž následovalo duo ARTu, Alexander Smoljar-Frederik Vesti. No, a na 8. startovní pozici doufal v dobrý odpich a ve třetí dojezd na bodech Charouzův Logan Sargeant.

V čas startu již příliš silně nepršelo, asfalt ale byl hodně mokrý, což stačilo k tomu, aby se místo závodění tři kola kroužilo za safety car. Až pak letmý start a konečně boj o body. Ještě v prvním kole ovšem lehce kolidovali Martins s Rasmussenem a co se nestalo – a trať znovu vyjel safety car přesto, že oba vozy pokračovaly v jízdě! Na plný plyn se tedy jelo znovu až od 4. kola. Leclerc vedl před Haugerem a Doohanem, Sargenat byl 10., Fittipaldi 14.

Pršet brzy přestalo a viditelnost se znatelně zlepšila – mokrá trať se ovšem starala o zajímavý průběh podniku. Na špičce si Leclerc s Haugerem nedarovali ani centimetr, dále vzadu přesvědčil pěknou stíhací jízdou „morálně posílený“ Fittipaldi. V 9. kole demonstroval Hauger svou převahu a převzal vedení, zatímco Fittipaldi již dýchal na záda kolegovi Sargeantovi a společně se tlačili na Caldwella s Iwasou.

Po 10 z 20 kol závodu byla ideální stopa de facto suchá – to nemohly vzorkované pneumatiky až do cíle vydržet. Sedm kol před cílem převzal Fittipaldi 10. pozici a o 4 kola později měl Antonín Charouz na bodech hned dva vozy, když Brazilec i Američan předjeli Japonce Iwasu. O chvíli později závod bohužel předčasně skončil. Villagomez otočil ve druhé zatáčce Cohena a do Izraelce vletěl domácí borec Toth. Neutralizovalo se a vítěz Hauger projel cílem před Leclercem, Doohanem , Schumacherem a Novalakem za safety carem.

Charouz Racing System mohl balit ve skvělé náladě, Fittipaldi se Sargeantem znovu vybojovali body, de Gerus dojel do cíle 20. Šampionát F3 pokračuje koncem srpna v Belgii. 

Výsledek nedělního závodu:

1. Dennis Hauger, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Jack Doohan, Trident

4. David Schumacher, Trident

5. Clement Novalak, Trident

6. Alexander Smoljar, ART

7. Frederik Vesti, ART

8. Oliver Caldwell, Prema

9. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

10. Logan Sargeant, Charouz Racing System

20. Reshad de Gerus, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama