Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Nedělní F3 na Hungaroringu: Charouz Racing System znovu na bodech, tým zakončil víkend snů

V mokro-suchém nedělním závodě F3 se prosadil Nor Dennis Hauger a potvrdil tím své jasné ambice na zisk titulu mistra. V uspokojivé formě se znovu prezentoval i tým Charouz Racing System. Jak Enzo Fittipaldi, tak i Logan Sargeant dojeli stáji ze Žebráku pro další body. V kontextu s tím, že česká stáj získala v sobotu díky Američanovi třetí a díky Brazilcovi druhé místo, to byl víkend snů. 

Nejrychlejší páteční kvalifikace Arthur Leclerc nesebral v pátečních sprintech ani bodík – a tak měl nedělní poleman co dohánět. Hned za ním již ovšem na mokré vozovce čekal na jeho nejmenší zaváhání  nejrychlejší pilot maďarského víkendu F3, Dennis Hauger.  Za týmovými kolegy Premy se seřadila trojice Tridentu v pořadí Jack Doohan-David Schumacher-Clement Novalak, jíž následovalo duo ARTu, Alexander Smoljar-Frederik Vesti. No, a na 8. startovní pozici doufal v dobrý odpich a ve třetí dojezd na bodech Charouzův Logan Sargeant.

V čas startu již příliš silně nepršelo, asfalt ale byl hodně mokrý, což stačilo k tomu, aby se místo závodění tři kola kroužilo za safety car. Až pak letmý start a konečně boj o body. Ještě v prvním kole ovšem lehce kolidovali Martins s Rasmussenem a co se nestalo – a trať znovu vyjel safety car přesto, že oba vozy pokračovaly v jízdě! Na plný plyn se tedy jelo znovu až od 4. kola. Leclerc vedl před Haugerem a Doohanem, Sargenat byl 10., Fittipaldi 14.

Pršet brzy přestalo a viditelnost se znatelně zlepšila – mokrá trať se ovšem starala o zajímavý průběh podniku. Na špičce si Leclerc s Haugerem nedarovali ani centimetr, dále vzadu přesvědčil pěknou stíhací jízdou „morálně posílený“ Fittipaldi. V 9. kole demonstroval Hauger svou převahu a převzal vedení, zatímco Fittipaldi již dýchal na záda kolegovi Sargeantovi a společně se tlačili na Caldwella s Iwasou.

Po 10 z 20 kol závodu byla ideální stopa de facto suchá – to nemohly vzorkované pneumatiky až do cíle vydržet. Sedm kol před cílem převzal Fittipaldi 10. pozici a o 4 kola později měl Antonín Charouz na bodech hned dva vozy, když Brazilec i Američan předjeli Japonce Iwasu. O chvíli později závod bohužel předčasně skončil. Villagomez otočil ve druhé zatáčce Cohena a do Izraelce vletěl domácí borec Toth. Neutralizovalo se a vítěz Hauger projel cílem před Leclercem, Doohanem , Schumacherem a Novalakem za safety carem.

Charouz Racing System mohl balit ve skvělé náladě, Fittipaldi se Sargeantem znovu vybojovali body, de Gerus dojel do cíle 20. Šampionát F3 pokračuje koncem srpna v Belgii. 

Výsledek nedělního závodu:

1. Dennis Hauger, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Jack Doohan, Trident

4. David Schumacher, Trident

5. Clement Novalak, Trident

6. Alexander Smoljar, ART

7. Frederik Vesti, ART

8. Oliver Caldwell, Prema

9. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

10. Logan Sargeant, Charouz Racing System

20. Reshad de Gerus, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama