Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

reklama

Nedělní F3 na Hungaroringu: Charouz Racing System znovu na bodech, tým zakončil víkend snů

V mokro-suchém nedělním závodě F3 se prosadil Nor Dennis Hauger a potvrdil tím své jasné ambice na zisk titulu mistra. V uspokojivé formě se znovu prezentoval i tým Charouz Racing System. Jak Enzo Fittipaldi, tak i Logan Sargeant dojeli stáji ze Žebráku pro další body. V kontextu s tím, že česká stáj získala v sobotu díky Američanovi třetí a díky Brazilcovi druhé místo, to byl víkend snů. 

Nejrychlejší páteční kvalifikace Arthur Leclerc nesebral v pátečních sprintech ani bodík – a tak měl nedělní poleman co dohánět. Hned za ním již ovšem na mokré vozovce čekal na jeho nejmenší zaváhání  nejrychlejší pilot maďarského víkendu F3, Dennis Hauger.  Za týmovými kolegy Premy se seřadila trojice Tridentu v pořadí Jack Doohan-David Schumacher-Clement Novalak, jíž následovalo duo ARTu, Alexander Smoljar-Frederik Vesti. No, a na 8. startovní pozici doufal v dobrý odpich a ve třetí dojezd na bodech Charouzův Logan Sargeant.

V čas startu již příliš silně nepršelo, asfalt ale byl hodně mokrý, což stačilo k tomu, aby se místo závodění tři kola kroužilo za safety car. Až pak letmý start a konečně boj o body. Ještě v prvním kole ovšem lehce kolidovali Martins s Rasmussenem a co se nestalo – a trať znovu vyjel safety car přesto, že oba vozy pokračovaly v jízdě! Na plný plyn se tedy jelo znovu až od 4. kola. Leclerc vedl před Haugerem a Doohanem, Sargenat byl 10., Fittipaldi 14.

Pršet brzy přestalo a viditelnost se znatelně zlepšila – mokrá trať se ovšem starala o zajímavý průběh podniku. Na špičce si Leclerc s Haugerem nedarovali ani centimetr, dále vzadu přesvědčil pěknou stíhací jízdou „morálně posílený“ Fittipaldi. V 9. kole demonstroval Hauger svou převahu a převzal vedení, zatímco Fittipaldi již dýchal na záda kolegovi Sargeantovi a společně se tlačili na Caldwella s Iwasou.

Po 10 z 20 kol závodu byla ideální stopa de facto suchá – to nemohly vzorkované pneumatiky až do cíle vydržet. Sedm kol před cílem převzal Fittipaldi 10. pozici a o 4 kola později měl Antonín Charouz na bodech hned dva vozy, když Brazilec i Američan předjeli Japonce Iwasu. O chvíli později závod bohužel předčasně skončil. Villagomez otočil ve druhé zatáčce Cohena a do Izraelce vletěl domácí borec Toth. Neutralizovalo se a vítěz Hauger projel cílem před Leclercem, Doohanem , Schumacherem a Novalakem za safety carem.

Charouz Racing System mohl balit ve skvělé náladě, Fittipaldi se Sargeantem znovu vybojovali body, de Gerus dojel do cíle 20. Šampionát F3 pokračuje koncem srpna v Belgii. 

Výsledek nedělního závodu:

1. Dennis Hauger, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Jack Doohan, Trident

4. David Schumacher, Trident

5. Clement Novalak, Trident

6. Alexander Smoljar, ART

7. Frederik Vesti, ART

8. Oliver Caldwell, Prema

9. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

10. Logan Sargeant, Charouz Racing System

20. Reshad de Gerus, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama