Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Skvělý Beckmann! Charouz Racing System v Baku na stupních vítězů

Na umístění na pódiu z úvodního podniku FIA F2 v Bahrajnu navázal David Beckmann skvělým druhým místem ve druhém sobotním sprintu v ázerbajdžánské metropoli Baku. Německý pilot si přitom chvíli brousil zuby dokonce i na vítězství.

Už úvodní sprint na městském okruhu dával tušit, že Beckmann přijel s dobrou formou. Němec skončil devátý, což znamenalo, že do druhého sprintu vyrazí z první řady (otáčí se pořadí elitní desítky, startoval tedy jako druhý). A tuto pozici využil dokonale. Hned po startu se dokonce ujal vedení, když se do čela dostal díky parádnímu manévru. Závod narušilo několik karambolů, na trať musel safety car, případně vedení podniku využilo virtuální safety car. Beckmann restart vždy zvládl a několik kol to vypadalo, že svým pronásledovatelům zvládne ujet.

Proti však byl estonský rychlík Jüri Vips. Využil dlouhé cílové rovinky a pomocí systému DRS se kolem Němce prohnal jakoby se nechumelilo. Drobnou krizi Beckmann naštěstí rychle zažehnal, útoky dotírajícího Daruvaly úspěšně odrazil a poměrně v klidu si dojel pro senzační druhé místo. Do nedělního hlavního závodu sice vyrazí až ze třinácté pozice (rozhodla tak páteční kvalifikace). Ovšem s formou, kterou si do Baku přivezl, může určitě myslet minimálně na bodovanou desítku.

Druhý pilot Charouz Racing System Guilherme Samaia se na těžké trati nevyvaroval drobných chybiček a i kvůli vyjetí do únikové zóny skončil až jako čtrnáctý.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama