Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Vyhlídky na „těžký“ víkend. Makeš v TCR Eastern Europe poveze maximální balast

Dvě podia z prvního závodu série TCR Eastern Europe bude o víkendu na Slovakiaringu obhajovat Michal Makeš v barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Druhou polovinu týmu čeká testování v Brně s vozy Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO.

Šedesát kilogramů navíc. Taková je daň za úspěch v prvním závodu série TCR Eastern Europe pro Michala Makeše. Jedenadvacetiletý talentovaný pilot dostane na druhý podnik série maximální možný balast. „Slovakiaring je nejhorší trať, kde jsme to mohli dostat. Spousta rychlých zatáček, hlavně na pneumatikách to bude znát. Jak velká změna to bude, uvidíme, až porovnáme data s Hungaroringem,“ přemítá závodník před prvními tréninky.

Makeš rozjel skvěle sezonu před třemi týdny na Hungaroringu. Na trati, kde na podzim získal své premiérové podium v TCR Eastern Europe, dokázal tentokrát na stupně vítězů vystoupit dvakrát, jednou dokonce na druhý stupínek. „Samozřejmě bych na to rád navázal, uvidíme po kvalifikaci. Cílem je znovu podium, skvělé by bylo vyhrát. Budu se snažit potrápit Tomáše Pekaře, nenechat ho ujet,“ nastínil předloňský suverénní vítěz Clio Cup.

Lamborghini testuje v Brně

Hektický víkend čeká i divizi Lamborghini. Ta bude testovat v Brně na Masarykově okruhu. „Chceme najet nějaké kilometry a posbírat další data, která budeme chtít zúročit za dva týdny na Paul Ricard,“ říká týmový manažer Jiří Mičánek mladší. Na francouzské trati, ze které si na podzim obě týmové posádky ve složení Formánek-Záruba a Dvořáček-Wagner odvezly pódiová umístění, bude chtít tým navázat právě na slibný závěr loňské sezony.

Start sezony v Monze, kde Formánka se Zárubou vyřadily z boje o podium série smolných okamžiků a sporné rozhodnutí maršálů, už tým hodil za hlavu. „Po prvním závodu je jasné, že šampionát bude hodně vyrovnaný. Musíme tak využít každou příležitost získat oproti konkurenci zkušenosti, které budeme schopní přetavit v dobré výsledky,“ doplnil Mičánek.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama